Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

۸ گل مناسب عید نوروز

بهترین انواع گل مناسب عید نوروز در گلفروشی آنلاین سولین بازار

با شروع سال جدید همه ما در تکاپوی انتقال حس خوب به دیگری هستیم. از آنجایی که گل در فرهنگ ما ایرانی‌ها معنای شادی و سرور دارد برای خانه‌های خود گل بهاری می‌خریم و برخی به تهیه دسته گل عید، باکس گل عید یا گلدان گل عید فکر می‌کنیم. اما بهتر است قبل از خرید گل عید درباره انواع گل مناسب عید نوروز اطلاعات کاملی کسب کنیم.

از بهترین گل عید می‌توان به گل سنبل، گل بنفشه آفریقایی، گل پامچال، گل کالانکوئه، گل لاله، گل سینره، گل نرگس  و گل پیونی به عنوان گل مناسب شب عید اشاره کرد. هدیه دادن به اعضای خانواده در عید نوروز از رسوم ما ایرانی‌ها است. گل‌های ویژه عید نوروز، عیدی‌ مناسبی برای هدیه دادن به عزیزانمان هستند.

گل نرگس و گل پیونی یا همان گل صد تومانی، را به صورت گل شاخه‌ای طبیعی هدیه می کنند و باقی گل‌ها را می‌توانید با گلدان‌های زیبا به عزیزان خود تقدیم کنید. اگر قصد تهیه گل عید نوروز را دارید، این مقاله راهنمای دقیقی برای شماست. برای تهیه گل هدیه عید نوروز یا سفارش گل و گیاه آپارتمانی و خرید گل ارزان دلخواه خود کافی است با کارشناسان گلفروشی آنلاین سولین‌بازار در تماس باشید.

خرید انواع گل و گیاه ارزان قیمت از گلفروشی آنلاین سولین بازار

نکات مهم برای انتخاب و خرید گل مناسب عید نوروز

گل‌ها امید به زندگی و طراوت را به انسان‌ها منتقل می‌کنند. ترکیب گل‌های مختلف با سین‌های سفره هفت‌سین حال‌ و هوای خوب عید نوروز را لذت‌بخش‌تر می‌کند. اگر قصد دارید برای عید نوروز گل بخرید. می توانید به خرید انواع گل تبریک مانند، انواع باکس گل، دسته گل های زیبا و سبد گل های جذاب فصل، فکر کنید.  نکته‌های زیر راهنمایی کاملی برای شماست:

 

بهترین انواع گل مناسب عید نوروز در گلفروشی آنلاین سولین بازار

 • انتخاب رنگ متناسب با سفره هفت‌سین: برای خرید گل مناسب عید نوروز به رنگ‌های به کار رفته در سفره هفت‌سین و ظروف خود نگاه کنید. ترکیب گلی با‌ رنگ‌های زرد و بنفش یا رنگ نارنجی با سفره‌ای به رنگ آبی فیروزه‌ای برای هفت‌سین بی‌نظیر است.
 • انتخاب گل‌هایی با عمر طولانی: بهتر است گل‌هایی را انتخاب کنید که تا آخر عید نوروز سرحال باشند و زودهنگام از بین نروند. گل‌های نرگس، سنبل و بنفشه آفریقایی از جمله گل مناسب عید نوروز به شمار می‌روند.  
 • انتخاب گل متناسب با شرایط آب ‌و هوایی: گل‌هایی را انتخاب کنید با شرایط آب و هوایی منطقه زندگی شما هم‌خوانی دارند. اگر قصد خرید گل‌هایی مانند نرگس یا پامچال را دارید، با تنظیم کردن دمای اتاق می‌توانید در هر منقطه‌ای که زندگی می‌کنید، از آن‌ها نگهداری کنید.
 • توجه به شرایط نگه داری هر یک از گل‌ها: قبل از خرید گل مد نظر خود، از فروشنده سوالاتی درباره نگه‌داری هر گل بپرسید. نگه‌داری بعضی از گل‌ها در یک گلدان و کنار سایر گل‌ها موجب پژمرده شدن گل‌های دیگر می‌شود. به عنوان مثال ماده سمی موجود در ساقه گل نرگس باعث پژمرده شدن سایر گل‌های درون گلدان می‌شود. به همین توصیه می‌شود گل نرگس را جدا از بقیه گل‌ها قرار دهید. همچنین ممکن است بعضی از گل‌ها به نور کم و برخی دیگر به نور زیاد نیاز داشته باشند. توجه به این موارد قبل از خرید گل الزامی است.

۸ گل مناسب عید نوروز

عید نوروز نماد سرسبزی و سرزندگی است. ما ایرانی‌‌ها  معمولا برای زنده نگه‌داشتن حس طراوات شروع بهار، گل‌های مختلفی مانند سنبل، نرگس، بنفشه آفریقایی و … را تهیه می‌کنیم. در این بخش از مقاله درباره گل مناسب عید نوروز به معرفی 8 گل و شرایط نگهداری هر گل مانند نور، آب، دما و خاک و … می‌پردازیم. همراه ما باشید.

purple hyacinth flower pot copy
 • گل سنبل:

اولین گل مناسب عید نوروز، گل سنبل است. سنبل به عنوان یکی از سین‌ها، با آن رایحه دل‌نشنیش، نماد طراوات روی سفره هفت‌سین بسیاری از ما ایرانی‌ها وجود دارد. گل سنبل به رنگ‌های قرمز، آبی، صورتی و بنفش و به صورت بوته‌ای در بازار وجود دارد. این گل در فصل‌ پاییز و ماه‌های آبان و آذر گل می‌دهد. خاستگاه اصلی رویش گل سنبل یونان است. ارتفاع شاخه‌های این گل تا ۲۰ سانتی‌متر می‌رسد.

برای نگه‌داری طولانی‌مدت‌تر گل سنبل جدول زیر راهنمای خوب و جامعی است:

نور مناسب گل سنبلنور زیاد خورشید
میزان آبیاری گل سنبلبه آبیاری زیادی نیاز ندارد
دما و رطوبت مورد نیاز گل سنبلدما و رطوبت معتدل
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل سنبلکود حیوانی
خاک مناسب گل سنبلخاک با زهکشی مناسب
نحوه مراقبت و نگهداری از گل سنبل
Poeny copy
 • گل پیونی یا صد تومانی:

یک گل مناسب عید نوروز، گل صدتومانی (Poenia) است که یک گل خاص و لاکچری می باشد. زیبایی منحصر به فرد این گل حس زیبایی و خاص بودن را به منزل شما می دهد. شما میتوانید این گل را به عنوان گل هدیه به عزیزتان تقدیم کنید و مطمئن باشید که او خیلی خوشحال خواهد شد. نماد گل پیونی، ثروت و دارایی است و بیشتر در آسیا و جنوب اروپا یافت می شود.

در چین گل پیونی، به گل امپراتور معروف می باشد. ارتفاع این گل حدودا از ۵۰ تا ۱۲۰ سانتی متر است. گل صد تومانی بهشتر به صورت شاخه ای استفاده می شود. اما اگر این گل را به صورت گلدانی در خانه خود نگهداری می کنید. به جدول زیر توجه کنید.

نور مناسب گل صد تومانیحداقل روزانه ۵ ساعت نور مستقیم آفتاب
میزان آبیاری صد تومانیتا زمان گلدهی هفته ای ۱ الی ۲ بار به گل صد تومانی آب دهید و در فصل زمستان آبیاری را کاهش دهید.
دما و رطوبت مورد نیاز گل صد تومانیدما و رطوبت معتدل
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل صد تومانیکودهای ازتی و پتاسی
خاک مناسب گل صد تومانیخاک با زهکشی مناسب
نحوه مراقبت و نگهداری از گل پیونیا
African violet flower copy
 • گل بنفشه آفریقایی:

یک گل مناسب عید نوروز، گل بنفشه آفریقایی است. گل‌های بنفشه آفریقایی به رنگ‌های ارغوانی، بنفش، سفید، آبی، صورتی و زرشکی با برگ‌های مخملی هستند. اگر شرایط نگهداری از این گل مساعد باشد در تمام طول سال گل می‌دهد. خاستگاه اصلی بنفشه آفریقایی تانزانیا، کنیا و جنوب شرقی آفریقا است. این گل نماد مهربانی، تلاش و شکرگزاری است. بنفشه آفریقایی به صورت بوته‌ای در گلدان و ارتفاع ۶ الی ۱۵ سانتی‌متر وجود دارد.

بنفشه آفریقایی گلی ظریف با رنگ‌های متنوع است. نگهداری این گل در منزل چندان سخت نیست. جدول زیر راهنمای کاملی برای نگهداری بنفشه آفریقایی در منزل است:

نور مناسب گل بنفشه آفریقایینور زیاد و غیر مستقیم، می‌توان از لامپ‌های فلوئورسنت استفاده کرد
میزان آبیاری گل بنفشه آفریقاییآبیاری کم، آب نباید روی برگ‌های گل بریزد
دما و رطوبت مورد نیاز گل بنفشه آفریقایی۱۶ درجه سانتی‌گراد با رطوبت متوسط
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل بنفشه آفریقاییکود رقیق با فسفر زیاد، ۲ الی ۳ بار در ماه
خاک مناسب گل بنفشه آفریقاییخاک‌برگ آماده بهترین گزینه است
روش مراقبت و نگهداری از گل پیونیا
primrose3 copy 1
 • گل پامچال:

چهارمین گل مناسب عید نوروز پامچال است. پامچال در فصل بهار گل می‌دهد و به همین دلیل در ایران به گل نوروزی معروف است. این گل نماد شروع جدید و قدم‌گذاشتن در مسیری تازه و پیام‌آور اتفاقات جدید است. خاستگاه اصلی رویش این گل کوه‌های گرمسیری اتیوپی، اندونزی، گینه نو و مناطق معتدل جنوب آمریکا است.

از انواع گل پامچال می‌توان به پامچال چینی، پامچال گل درشت، پامچال باغی و پامچال سرمادوست اشاره کرد. بوته‌های گل‌ پامچال را می‌توانید به رنگ‌های زرد، صورتی، سفید، آبی، قرمز، ارغوانی، قرمز مسی یا ترکیبی از رنگ‌های زرد و نارنجی تهیه کنید.

گل پامچال از جمله گل‌های گلدانی و جذاب است. برای نگهداری از این گل، توجه به موارد زیر الزامی است:

نور مناسب گل پامچالنور غیر مستقیم خورشید
میزان آبیاری گل پامچالآبیاری کم، آب نباید روی برگ‌های گل بریزد
دما و رطوبت مورد نیاز گل پامچالدمای ۸ الی ۱۵ درجه، رطوبت ۷۰ درصد
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل پامچالکود حاوی نیتروژن، پتاسیم و  آهن، یک بار در فصل بهار و یک بار در فصل تابستان
خاک مناسب گل پامچالخاک سبک اسیدی با ظرفیت بالا برای جذب آب
طریقه مراقبت و نگهداری از گل پیونیا
copy
 • گل نرگس:

گزینه دیگر به عنوان گل مناسب عید نوروز، گل نرگس می باشد، که نماد مهر و محبت است. خاستگاه اصلی رویش این گل کازرون در استان فارس و بهبهان در استان خوزستان است. از انواع گل نرگس می‌توان به نرگس شیراز، نرگس بهبهان و نرگس پرپر اشاره کرد. این گل مناسب عید نوروز به صورت شاخه‌ای به فروش می‌‌رسند. ارتفاع ساقه این گل ۳۵ الی ۶۰ سانتی‌متر است که شما بسته به ارتفاع گلدان خود می‌توانید ساقه‌های آن را کوتاه کنید.

از جمله گل‌ مناسب عید نوروز می‌توان به گل نرگس اشاره کرد. این گل به‌صورت شاخه‌ای در گل‌فروشی‌ها موجود است. در صورتی که گلدان گل نرگس در خانه خود نگهداری می کنید، به جدول زیر توجه کنید. جدول زیر برای نگهداری بهتر گلدان گل نرگس نوشته شده است:

نور مناسب گل نرگسنور زیاد و غیر مستقیم
میزان آبیاری گل سینرهآبیاری روزانه
دما و رطوبت مورد نیاز گل سینره۱۳ الی ۱۸ درجه سانتی‌گراد، به رطوبت زیادی نیاز دارد
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل سینرهکوددهی پس از گلدهی یک‌بار در فصل بهار صورت گیرد
نحوه مراقبت و نگهداری از گل نرگس
Cineraria copy
 • گل سینره:

سینره نماد ظرافت و طبیعت است. این گل با رنگ‌های متنوع بنفش، صورتی و سفید در بازار موجود است. سینره فقط در فصل بهار گل می‌دهد. خاستگاه گل سینره جزایر قناری است. شرایط نگهداری این گل آسان است و به همین دلیل جزو گل‌های آپارتمانی محسوب می‌شود. ارتفاع شاخه‌‌های گل سینره به ۲۰ الی ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد. این گل به صورت‌ شاخه‌ای استفاده می‌شود.

اطلاعات مربوط به نحوه نگهداری و مراقبت از گل سینره در جدول زیر نوشته شده است:

نور مناسب گل سینرهنور زیاد و غیر مستقیم
میزان آبیاری گل سینرهآبیاری روزانه
دما و رطوبت مورد نیاز گل سینره۱۳ الی ۱۸ درجه سانتی‌گراد، به رطوبت زیادی نیاز دارد
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل سینرهکوددهی پس از گلدهی یک‌بار در فصل بهار صورت گیرد
خاک مناسب گل سینرهخاک معمولی با ترکیب شن و ماسه
نحوه مراقبت و نگهداری از گل سینره

muslim girl hijab–flower copy
 • گل لاله:

یک گل مناسب عید نوروز، گل لاله می باشد. لاله نماد عشق و آزادی و وفاداری است. این گل در رنگ‌های مختلف قرمز، سرخ، زرد، بنفش، سفید و صورتی کشت می‌شود. ارتفاع لاله بسته به گونه آن از ۱۰ الی ۷۰ سانتی‌متر متغیر است. گل لاله را به صورت شاخه‌ای درون گلدان نگهداری می‌کنند. گلدهی لاله از اواخر اسفند شروع می‌شود و تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت. از این گل می‌توان در سفره هفت سین استفاده کرد.

برای عید نوروز می‌توان بوته گل لاله یا شاخه‌های آن را تهیه کرد. ماندگاری گل لاله درون خاک گلدان بیشتر است. در جدول زیر به نکات مهمی برای نگهداری از این گل در گلدان اشاره کرده‌ایم:

نور مناسب گل لالهنور مستقیم خورشید
میزان آبیاری گل لاله۲ بار در هفته
دما و رطوبت مورد نیاز گل لالهدمای ۱۵ الی ۲۰ درجه سانتی‌گراد و رطوبت متوسط
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل لالهمعمولا به کوددهی نیاز ندارند. حداکثر دوبار در سال
خاک مناسب گل لالهترکیب پیت ماس، کوکوپیت و پرلیت
نحوه مراقبت و نگهداری از گل لاله

Kalankoe copy 2
 • گل کالانکوئه: 

نماد گل کالانکوئه سرسختی، پایداری و بردباری است و یک گل زیبا به عنوان گل مناسب عید نوروز محسوب می شود. . برخی از گونه‌های کالانکوئه تک ‌رنگ و با رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، سفید یا صورتی هستند. این گل بوته‌ای و با برگ‌های کرک‌دار و ضخیم است. ارتفاع گل کالانکوئه ۲۰ سانتی‌متر است.

آخرین گل از مجموعه گل‌‌ مناسب عید نوروز، گل کالانکوئه است. کالانکوئه یکی از گل‌های آپارتمانی مقاوم در برابر خشکی است. اگر می‌خواهید گل کالانکوئه شما عمر بیشتر داشته باشد و سرحال‌تر باشد، اطلاعات نوشته شده در جدول زیر را با دقت مطالعه کنید.

نور مناسب گل کالانکوئهنور زیاد و غیر مستقیم خورشید
میزان آبیاری گل کالانکوئههفته‌ای دو یا سه بار در تابستان، بدون نیاز به آبیاری در زمستان
دما و رطوبت مورد نیاز گل کالانکوئه۱۸ الی ۲۲ درجه سانتی‌گراد. رطوبت متوسط
کود مناسب و تعداد دفات کوددهی گل کالانکوئهکود با پتاسیم بالا، ۸ بار در فصل تابستان
خاک مناسب گل کالانکوئهترکیب خاک باغچه، ماسه و کود حیوانی
طریقه مراقبت و نگهداری از گل کالانکوئه

fresh bouquet with hyacinth minimal style light background 921860 21138 copy

در این بخش با شرایط نگهداری ۸ مورد گل مناسب عید نوروز آشنا شدیم.

در صورتی که کنجکاوید بدانیدبهترین گل برای هر مناسبت چیست، با مجله سولینت همراه باشید.

چه گلی برای هدیه عید نوروز مناسب است؟

هدیه و عیدی دادن از مهم‌ترین و زیباترین رسم‌های ما ایرانی‌ها برای تبریک سال نو است. با هدیه دادن گل مناسب عید نوروز می‌توان لذت عیدی دادن و عیدی گرفتن را دو چندان کرد. بسته به نوع روابط می‌توان دسته‌ گل، باکس گل یا گلدان گل هدیه داد. اگر قصد خرید گل و هدیه دادن آن برای عید نوروز را دارید این بخش از مقاله ویژه شما است. همراه ما باشید.

 • گل مناسب عید نوروز برای تبریک سال نو به همسر:

رای ابراز عشق خود به همسرتان می‌توانید با خرید گل آپارتمانی مانند، گل نرگس، گل لاله یا گل رز، اورا خوشحال کنید. اگر قصد سفر دارید، بهتر است از گل‌های گلدانی مانند سنبل، بنفشه آفریقایی یا کالانکوئه استفاده کنید. این گل‌ها نسبت به گل‌های شاخه‌ای ماندگاری بیشتر و بهتری دارند و تا چند روز به آبیاری نیاز ندارند.

nowruz iran element copy

 • گل مناسب عید نوروز تبریک سال نو به همکار:

قبل از خرید گل برای تبریک سال نو به همکارتان، به نوع رابطه و میزان صمیمیتتان توجه کنید. اگر رابطه شما رسمی یا نیمه‌رسمی است، از باکس گل یا گلدان گل استفاده کنید. سبد گل بهاری، باکس گل هدیه رز یا باکس گل داوودی سولین بازار هدیه‌های جذابی برای تبریک سال نو به همکاران شما هستند. اما اگر رابطه شما با همکارتان صمیمی است گل بهاری صورتی یا گل بهاری سفید هدیه جذابی است.

 • گل مناسب عید نوروز برای تبریک سال نو به پدر و مادر:

گل رز اولین انتخاب افراد برای هدیه دادن است. اما می‌توان سراغ گل‌هایی رفت که ماندگاری بیشتری نسبت به گل رز دارند و زیباتر هستند. از جمله این گل‌ها که می‌توان برای تبریک سال نو به پدر و مادر هدیه داد باکس گل پیونی و جواهرات، باکس گل داوودی و باکس گل آنتوریوم و لیلیوم است.

11 copy
 • گل مناسب برای تبریک سال نو به عروس:

بسیاری از ایرانی‌ها رسم پاگشایی عروس در اولین عید نوروز زندگی مشترک عروس و داماد را دارند. در این مهمانی خانواده میزبان دسته گل رز یا دسته گل نرگس به عروس هدیه می‌دهند غافل از این‌که می‌توان از گل‌هایی مانند لاله سفید نیز برای تبریک سال نو به عروس استفاده کرد. با ترکیب لاله سفید و رز صورتی دسته گلی بی‌نظیر به تازه عروس هدیه دهید.

برای خرید گل مناسب عید نوروز عزیزانتان به راهنمای جامع موجود در مقاله «چطور گل تازه بخریم و چطور گل را برای مدت طولانی تری تازه نگهداریم؟» مراجعه کنید.

Nowouz copy

 

درباره خرید بهترین گل مناسب عید نوروز

با شروع سال نو، هر یک از ما در تدارک خرید لباس و وسیله‌های نو و چیدن سفره هفت سین هستیم. در میان ما افراد علاقه‌مند به گل و گیاهی وجود دارند که هر سال گل مناسب عید نوروز را برای خود تهیه می‌کنند. اگر برایتان سوال است که این افراد چه گل‌های می‌خرند باید به گل سنبل، گل بنفشه آفریقایی، گل پامچال، گل کالانکوئه، گل لاله، گل سینره و گل نرگس اشاره کنیم. در این میان افراد علاقه‌مند به گل عید نوروز ممکن است دسته گل عید، باکس گل عید یا گلدان گل عید را به عزیزان خود هدیه دهند.

اگر شما هم قصد خرید گل ارزان، گل و گیاه آپارتمانی، گل شاخه‌ای طبیعی یا گل هدیه عید نوروز را دارید می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت سولین بازار گل دلخواه خود را سفارش دهید. کارشناسان مجموعه سولین بازار پاسخگوی سوالات شما درباره گل مناسب عید نوروز هستند.

خرید انواع گل و گیاه ارزان قیمت از گلفروشی آنلاین سولین بازار

برای آشنایی بیشتر با گل‌های مختلف و مناسبت‌های مناسب هدیه دادن هر یک به مجله سولینت مراجعه کنید. شما می‌توانید سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه با گلفروشی آنلاین سولین‌ بازار به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.

1. گل‌ مناسب عید نوروز کدام‌ است؟

از مهم‌ترین گل‌ مناسب عید نوروز می‌توان به گل سنبل، نرگس، لاله و سینره اشاره کرد.

2. کدام گل نوروزی به آبیاری کمی نیاز دارد؟

گل سنبل در میان گل‌های نوروزی به آبیاری کمی نیاز دارد.

3. گل‌های مناسب هدیه دادن برای تبریک سال نو کدام‌اند؟

گل‌های رز، نرگس و داوودی از مناسب‌ترین گل‌ها برای تبریک سال نو هستند.

4. آیا نگهداری از گل بنفشه آفریقایی به دما و رطوبت خاصی نیاز دارد؟

خیر، شما می‌توانید از گل بنفشه در محیط اتاق نگهداری کنید.قیمت گل مناسب عید نوروز چقدر است؟

5. قیمت گل مناسب عید نوروز چقدر است؟

برای استعلام قیمت گل مناسب عید نوروز با کارشناسان مجموعه سولین بازار در تماس باشید.

6. برای نگهداری بهتر گل‌های نوروزی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

برای نگهداری از گل‌های نوروزی نور، آب، دما و رطوبت مورد نیاز آن‌ها را تامین کنید.

7. آیا می‌توان گل کالانکوئه را در اتاق نگهداری کرد؟

بله. این گل نسبت به تغییر محیط و دمای اتاق حساس نیست و می‌توانید در منزل از آن نگهداری کنید.

8. گل مناسب عید نوروز را از کجا می‌توانم تهیه کنیم؟

گل مناسب عید نوروز را می‌توانید از وب‌سایت سولین بازار تهیه کنید.

9. بهترین گل نوروزی برای هدیه دادن به عروس کدام است؟

گل لاله و گل نرگس از بهترین گل‌های نوروزی برای هدیه دادن به عروس هستند.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه
من از روزی که از رشته مدیریت کسب‌ و کار فارغ‌التحصیل شدم، تصمیم گرفتم دنیای خودم و اطرافم رو بهتر کنم. در کنار کار، ورزش و مطالعه مهم‌‌ترین بخش برنامه‌های روزانه من هستن و به عنوان یک کارشناس محتوا، تلاش می‌کنم با قلمم دنیای محتوای فارسی رو قشنگ‌تر کنم.
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دیدگاه شما بعد از تائید توسط پشتیبانی سولین بازار نمایش داده خواهد شد .

  سحرناز 1403-02-10 پاسخ

  سلام. چطور گل های عید رو خشک کنیم؟

  شهرام کرمی 1403-02-11 پاسخ

  مقاله جامعی بود. میشه گل عید رو هدیه داد؟

  شراره 1403-02-20 پاسخ

  مرسی. ولی همیشه گل سنبل برای عید نوروز بهترینه.

  محسن 1403-03-01 پاسخ

  ممنون از مقالتون. خیلی به دردم خورد. گل ها خیلی حس خوبی می دن به سفره هفت سین.