Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

معرفی ۷ گل مناسب تولد+ نکات خرید

۷ گل مناسب تولد+ نکات خرید گل تولد

شاید برای شما هم پیش آمده باشد هنگام تهیه هدیه تولد با خود بگویید: «کادوی تولد بدون گل که نمی‌شه» و مستقیم سراغ گل رز بروید. اما جالب است بدانید گل‌ های تولد تنوع بسیاری دارند. از جمله گل مناسب تولد می‌توان به گل‌های رز، نرگس، ارکیده، آنتوریوم، لیلیوم و داوودی اشاره کرد. قبل از خرید گل هدیه تولد بهتر است به نماد و رنگ هر یک توجه کنید. برای تهیه گل کادو تولد به رابطه خودتان و فرد متولد شده، رنگ مورد علاقه او و بودجه خودتان توجه کنید.

باکس گل رز قرمز به عنوان گل تولد دخترانه و دسته گل لیلوم به عنوان گل تولد پسرانه انتخاب‌های خوبی هستند. در این مقاله ابتدا نکاتی برای خرید گل مناسب تولد را شرح داده و سپس به معرفی ۷ گل مناسب تولد پرداخته‌ایم. هر گل مفهوم خاصی دارد و نماد یک ماه از سال است که در این مقاله به آن اشاره کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

سولینت 1

راهنمای خرید بهترین گل مناسب تولد

گل‌ها نماد مهر و محبت و پلی برای انتقال احساسات بین ما و عزیزانمان هستند. گل‌ها بهترین هدیه برای افزایش انرژی مثبت در رابطه‌ها هستند. هر گل مفهوم منحصر به فردی دارد. علاوه‌بر نسبت ما با فرد مقابل، موارد مختلفی مانند نماد گل‌ها، روحیه و شخصیت طرف مقابل و قیمت هر گل در انتخاب ما تاثیر مستقیمی خواهد داشت. به عنوان مثال رز قرمز بیانگر عشق و گل آنتوریوم نماد شادی است. اگر قصد خرید گل تولد را دارید بهتر است به مواردی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، در نظر بگیرید.

 • در نظر گرفتن رنگ مورد علاقه عزیزتان: برای خرید گل تولد، رنگ‌های مورد علاقه متولد را در نظر بگیرید؛ برخی از افراد به رنگ‌های پاستلی و برخی به رنگ‌های تیره علاقه دارند. اگر نمی‌دانید متولد چه رنگ‌هایی را دوست دارد به رنگ لباس‌ها و وسیله‌هایی که استفاده می‌کند دقت کنید. برای تبریک تولد به آقایان می‌توان ترکیبی از دسته گل آبی رنگ به همراه پول‌های آبی رنگ تهیه کرد.
birthday flower 10 copy
 • توجه به روحیه طرف مقابل: فرد متولد شده در اکثر مواقع چه شخصیتی دارد؟ پرانرژی است یا بی‌رمق؟ خشن است یا مهربان؟ رفتارش با اطرافیانش چگونه است؟ همچنین لازم است به شخصیت فرد متولد شده توجه کنید. درونگرا بودن یا برونگرا بودن فرد متولد می‌تواند بر انتخاب شما هنگام خرید گل تولد تاثیر بگذارد. آفتابگردان، باکسی از گل‌های رنگی یا دسته گل زنبق مناسب افراد برونگرا و گل‌ رز با رنگ‌های ملایم یا دسته گل ساده‌ای از گل نیلوفر مناسب افراد درونگرا هستند.
 • در نظر گرفتن حال جسمی و روحی طرف مقابل: بسیاری از افراد به گل حساسیت دارند. معمولا توصیه می‌شود به نوزادان، خانم‌های باردار و افرادی که به تازگی عمل‌های جراحی داشته‌اند گل طبیعی هدیه ندهید. گل برای تولد این افراد هدیه مناسبی نیست. برخی از افراد نیز با دیدن بعضی از گل‌ها حس بدی می‌گیرند و برخی با دیدن همان گل روحیه می‌گیرند؛ مانند گل داوودی.
 • توجه به رابطه خودتان و فردی که تولدش است: بسته به نوع رابطه خود و طرف مقابلتان می‌توانید گل مناسب هدیه تولد را سفارش دهید. اگر قصد خرید گل تولد برای خانم ها را دارید، می‌توانید باکس فلزی رز قرمز یا باکس گل آبی را سفارش دهید. برای تبریک تولد به افرادی که رابطه‌ای صمیمانه با شما دارند ترکیب گل و بادکنک تولد یا ترکیب گل و کیک تولد انتخاب بی‌نظیری است.
birthday flower 6 copy
 • توجه به نوع جشن: برای تهیه گل مناسب تولد به رسمی یا غیررسمی بودن مراسم تولد و مهمان‌هایی که دعوت هستند دقت کنید. دسته گل آفتابگردان از جمله گل مناسب تولد برای تولدهای رسمی است. باکس گل رز یا آنتوریوم نیز برای هدیه دادن در تمام تولدها به کار می‌رود.
 • توجه به رنگ گل: هر رنگ بیانگر احساسات و مفهوم خاصی است. رنگ زرد نماد شادی و خوشبختی و رنگ قرمز نماد عشق است. گل‌های سفید رنگ نیز معنای پاکی و معصومیت را می‌رسانند. برای تولد نوزاد می‌توانید دسته گلی از رز سفید و صورتی تهیه کنید.
 • توجه به بودجه و شرایط مالی: ممکن است تهیه گل مناسب تولد هزینه‌های شما را حد زیادی افزایش دهد. می‌توانید برای زیباتر شدن هدیه خود سراغ گل‌های اقتصادی‌تر مااند آلسترومریا یا گل‌های تک شاخه‌ای بروید.  
 • توجه به سن فرد مورد نظر: معمولا کودکان و نوجوانان به دریافت گل علاقه‌ای ندارند. به همین دلیل بهتر است به سن فرد متولد شده توجه کنید. برای افراد ۲۰ الی ۳۰ ساله دسته گل و برای افراد با سن بیشتر باکس گل انتخاب مناسبی است. برای نوزادان نیز بسته به جنسیت آن‌ها رزهای آبی یا صورتی مناسب است. اگر می‌خواهید حتما به کودکان گل هدیه دهید می‌توانید مقداری شکلات یا اسباب بازی‌های کوچک درون باکس گل قرار دهید.
birthday flower 3 copy
 • توجه به ماه تولد: هر ماه تولد نماد و گل مخصوص به خود را دارد. گل‌های آفتابگردان و داوودی مناسب تبریک تولد به متولدین پاییز و گل‌های رز، نسترن، یاس سفید و رز لیلوم مناسب تبریک به متولدین بهار هستند. همچنین برای تبریک تولد به متولدین زمستان و تابستان به ترتیب می‌توانید گل‌های نرگس و گلایول را تهیه کنید.
 • توجه به معنی گل‌ها: هر گل معنی منحصر به فردی دارد. گل رز معمولا نماد عشق و گل نیلوفر نماد پاکی است. اگر فرد متولد شده روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد می‌توانید به او گل آفتابگردان هدیه دهید. برای افرادی که در روزهای اوج زندگی قرار دارند و انرژی‌شان زیاد است می‌توانید گل رز قرمز تهیه کنید.
 • از گلفروش راهنمایی بخواهید: اگر تصمیم گرفتن برای انتخاب گل سخت است، می‌توانید از کارشناسان گلفروشی آنلاین سولین بازار راهنمایی بخواهید. کارشناسان ما طبق سلیقه و نظر شما مناسب‌ترین گل‌ها را به شما معرفی خواهند کرد.

انتخاب و گل مناسب تولد نشان‌دهنده خوش‌سلیقه بودن و احساسات شما است. به همین دلیل تازه و شاداب بودن گل اهمیت بسیاری دارد. برای انتخاب گل مناسب تولد باید به مواردی از جمله تازه بودن ساقه و برگ‌ها توجه کنید. اگر قصد خرید گل کادو تولد را دارید پیشنهاد می‌کنیم از مطالعه مقاله «نکات مهم انتخاب، خرید و نگهداری گل تازه» غافل نشوید.  

birthday flower 7 copy

معرفی ۷ گل مناسب تولد

تهیه گل مناسب برای هدیه تولد در کنار هدیه‌های دیگر، مهر و محبت بین افراد را چند برابر می‌کند. هر کدام از این گل‌ها نماد مشخصی دارد که بهتر است قبل از تهیه گل برای تبریک تولد بهشان توجه کنیم. برخی از گل‌ها مانند رز نماد عشق هستند و بهترین گل برای تولد همسر محسوب می‌شوند.

بهترین گل ‌های تولد که معنای محبت و عشق را منتقل می‌کنند عبارتند از گل رز، ارکیده، آفتابگردان، لیلیوم، داوودی، آنتوریوم و نرگس. انتخاب گل‌های مناسب تولد به نسبت ما با فرد متولد شده نیز بستگی دارد. در این بخش به معرفی ۷ گل مناسب تولد، نماد و مفهوم هر یک پرداخته‌ایم. امیدواریم با مطالعه این جزئیات مناسب‌ترین گل را برای تولد عزیزانتان تهیه کنید.

 • گل رز:

rose copy

رز قرمز، نارنجی و سفید از جمله بهترین گل ‌های تولد هستند. رز قرمز نماد عشق، رز صورتی نماد شادی، رز سفید نماد معصومیت و پاکی و رز زرد نماد دوستی است. هر تعداد رز معنای منحصر به فرد خود را دارد. یک شاخه رز نماد توجه، سه شاخه رز نماد احترام، پنج شاخه رز نماد علاقه و محبت و هفت شاخه رز نماد عشق است. بسته به نوع رابطه خود و عزیزانتان می‌توانید شاخه گل رز یا باکس گل رز هدیه دهید.

این گل برای هدیه تولد همسر، نامزد، پدر و مادر مناسب است. دسته گل با ترکیب رز هلویی و گل عروس یا ژیپسوفیلیا، دسته گل مناسب تولد همسر محسوب می‌شود. برای تهیه باکس گل تولد دخترانه نیز می‌توان از رز قرمز و نرگس استفاده کرد. اگر قصد تبریک به متولدین ماه‌های فروردین و خرداد را دارید، رز بهترین گل مناسب تولد این افراد است. برای تبریک تولد می‌توانید تعداد رزهای درون دسته گل یا باکس گل را به اندازه سن فرد مقابل تهیه کنید. به عنوان مثال اگر همسر شما ۳۰ ساله است می‌توانید ۳۰ گل رز درون باکس خود قرار دهید.

 

گل آنتوریوم

Anthurium copy

 آنتوریوم، گل فلامینگو یا پالت نقاش نماد مهمان نوازی، خوش‌شانسی و خوشحالی است. برگ‌های قلبی‌شکل آنتوریوم پیام‌آور شادی و هیجان هستند. برای تبریک تولد می‌توان آنتوریوم سفید، قرمز، زرد و نارنجی را سفارش داد. از آنتوریوم به عنوان گل تولد مردانه و گل تولد برای خانم‌ ها یاد می‌شود. آنتوریوم صورتی نماد عشق و محبت مادرانه است. می‌توان از آنتریوم به عنوان گل تولد دخترانه یاد کرد. گلدان گل لیلیوم و آنتوریوم بهترین گل برای تبریک تولد به پسرها است. سبد گل آنتوریوم به تنهایی هدیه‌ای جذاب است. برای کاهش هزینه‌های خود می‌توانید آنتریوم را به‌صورت شاخه‌ای هدیه دهید.

 • گل ارکیده:

Orchid copy

 ارکیده گلی خاص، کمیاب و گران‌قیمت است. به همین دلیل هدیه دادن این گل احساس غرور و افتخار را به افراد منتقل می‌کند. هر رنگ گل ارکیده مفهوم و نماد مجزایی دارد. اگر قصد خرید گل مناسب تولد را دارید بهتر است به مفهوم هر رنگ از این گل توجه کنید. به عنوان مثال ارکیده صورتی نماد شکوفا شدن و باروری است. به همین دلیل این نوع ارکیده را گل مناسب تولد نوزاد می‌دانند. ارکیده آبی نماد منحصر به فرد بودن و معنویت است.

اگر قصد خرید گل برای تولد دوست خود را دارید می‌توانید از ارکیده آبی در دسته گل خود استفاده کنید. از باکس گل ارکیده و رز بنفش می‌توانید برای تبریک تولد متولدین آبان استفاده کنید. باکس گل رز و ارکیده صورتی نیز بهترین انتخاب برای گل مناسب تولد نوزاد است. سبد گل رز قرمز و ارکیده نیز زیباترین دسته گل تولد برای تبریک به همسر است. برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود می‌توانید از ترکیب گل ارکیده و سایر گل‌ها در باکس یا دسته‌ گل دلخواه خود استفاده کنید.

 • گل آفتابگردان:

sunflower1 copy

 این گل نماد وفاداری، عشق، محبت خالصانه، شادی و طول عمر است. به همین دلیل آفتابگردان را می‌توان گل مناسب تولد همسر دانست. اگر قصد تهیه باکس گل برای تولد مرد زندگی‌تان را دارید، می‌توانید از باکس آفتابگردان و رز قرمز استفاده کنید. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز می‌توانید دسته گل آفتابگردان را با تزئین ساده و مینیمال هدیه دهید. دسته گل آفتابگردان همراه با کاغذهای آبی یا سبز رنگ هدیه‌ای زیبا است. اگر در فصل پاییز قصد خرید گل برای جشن تولد را دارید از آفتابگردان غافل نشوید.

 • گل لیلیوم:

Lilium copy

 لیلیوم نماد احساسات خالصانه و اعتماد بین افراد است. اما هر رنگ این گل معنای منحصر به فردی دارد. به عنوان مثال لیلوم صورتی نماد خوشبختی و لیلیوم زرد نماد سلامتی و لیلیوم نارنجی نماد افتخار، لیلیوم سفید نماد پاکی و معصومبت و لیلوم بنفش نماد غرور و تحسین است. لیلیوم در فرهنگ ایرانی نماد پاکی و پایدار نبودن غم‌ها است. به همین دلیل این گل را می‌توان یکی از بهترین گل‌ها برای تبریک تولد به خانم‌ها دانست.

از لیلیوم می‌توان به عنوان گل مناسب تولد افراد هیجانی و احساساتی یاد کرد. اگر فرد متولد شده به گل‌های شیک و خاص علاقه‌مند است می‌توانید دسته گل لیلیوم و رز به وی هدیه دهید. این گل برای برخی برخی از افراد آلرژی‌آور است به همین دلیل از لیلیوم نمی‌توان در باکس گل برای تولد نوزاد استفاده کرد. برای تبریک تولد به همسر یا همکار خود می‌توانید دسته گل رز زرد و لیلیوم نارنجی تهیه کنید.

 • گل داوودی:

birthday flower 4 copy

داوودی گلی با گل‌برگ‌های ریز و پُر پشت و مناسب تولد افراد آرام و خونسرد است. این گل نماد دوستی، شادی و خوش‌بینی و طول عمر و نماد متولدین فروردین ماه است. همچنین از این گل می‌توان عنوان نماد ماه شهریور یاد کرد. گل داوودی سفید نماد وفاداری و رنگ زرد آن نماد عشق است. داوودی را اغلب به صورت دسته گل یا باکس گل به هرماه گل‌های دیگر هدیه می‌دهند. برای تبریک به دوست خود می‌توانید از باکس گل چوبی رز و داوودی استفاده کنید.

 • گل نرگس:

Narges copy

 این گل نماد تولدی دوباره و آغازی جدید، محبت و دوستی است. نرگس نماد ماه اسفند است. این گل به تنهایی حس خوب و انرژی مثبت را به افراد منتقل می‌کند. اگر قصد تهیه گل کادو تولد برای برادر و خواهر خود را دارید و می‌خواهید نرگس را همراه گل دیگری دهید می‌توانید دسته گل رز هلندی و صورتی و گل نرگس را تهیه کنید. گل نرگس را هم می‌توان به صورت شاخه‌ای و هم به صورت باکس یا  دسته گل همراه با سایر گل‌ها هدیه داد. برای کنترل هزینه‌های خود می‌توانید شاخه‌های تکی نرگس را همراه با هدیه دیگری که تهیه کرده‌اید، به عزیزان خود تقدیم کنید.

 • از دیگر گل‌های مناسب برای هدیه تولد می‌توان به گل نیلوفر، ژربرا، اورنیتال، زنبق و آلسترومریا اشاره کرد.

نماد و مفهوم گل مناسب تولد تنها در این بخش خلاصه نمی‌شود. برای انتخاب گل برای کادوی تولد باید به نکات دیگری مانند گل و رنگ مورد علاقه طرف مقابل توجه کنید. در مقاله «انتخاب گل هدیه برای هر مناسبتی» نکته‌های انتخاب گل مناسب را برای شما شرح داده‌ایم.

birthday flower 2 copy

درباره گل مناسب تولد

خرید گل تولدی که هم تازه باشد و هم احساسات را به‌ خوبی منتقل کند، دغدغه افراد بسیاری است. برای انتخاب گل مناسب تولد باید به رابطه خود و فرد متولد شده، بودجه و شرایط مالی خودتان، معنا و رنگ هر گل و … توجه کنید. رز قرمز معمولا مناسبترین گل تولد برای خانم ها هستند.

گلی مانند ارکیده به عنوان گل کادو تولد به پدر و مادر شناخته می‌شود. اگر می‌خواهید برای تولدتان، به خودتان گل هدیه دهید پیشنهاد می‌کنیم از دسته گل رز آبی غافل نشوید. برای تبریک به آقایان نیز گل‌های آفتابگردان و لیلیوم از جمله گل تولد مردانه و گل تولد پسرانه محسوب می‌شوند. باکس گل رز هلویی و آنتریوم نیز انتخاب مناسبی برای گل تولد دخترانه هستند.

اگر می‌خواهید به عزیزان خود گلی گران‌قیمت و لوکس هدیه دهید از گل ارکیده غافل نشوید. اما اگر بودجه شما محدود است، می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید گل کادوی تولد  دسته گل یا باکس گلی از ترکیب گل‌های مختلف تهیه کنید، مانند باکس گل رز و داوودی یا دسته گل رز و لیلیوم. از دیگر گل ‌های تولد می‌توان به رز جاودان، زنبق و لاله اشاره کرد. اگر قصد سفارش گل مناسب تولد با کیفیت و قیمت مناسب را دارید، با کارشناسان گلفروشی آنلاین سولین بازار در تماس باشید.

سولینت 1

1. گل مناسب تولد دوست کدام است؟

گل داوودی و نرگس از جمله بهترین گل‌ها برای تبریک تولد دوست هستند.

2. بهترین گل برای کادو تولد مرد چه گلی است؟

باکس گل رز جاودان قرمز گل مناسب تولد همسر و سبد گل رز و شیپوری برای تبریک تولد پدر و برادر مناسب است.

3. کدام گل‌ مناسب تولد مادر است؟

گل‌های رز و ارکیده از جمله بهترین گل برای هدیه تولد مادر است.

4. گل ماه تولد تیر چه گلی است؟

گل بنفشه، گل مناسب تولد تیر ماهی‌ها است.

5. بهترین گل برای هدیه به خانم‌ ها کدام است؟

گل‌های رز، ارکیده و آنتریوم از جمله گل مناسب تولد خانم‌ها است.

6. دسته گل لاکچری برای تولد را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

برای تهیه انواع دسته گل خاص می‌توانید به وب‌سایت گل‌فروشی آنلاین سولین بازار مراجعه کنید.

7. گل هورتانسیا نماد چیست؟

این گل نماد قدردانی و احساسات پاک قلبی است. شما می‌توانید باکس هورتانسیا را برای تبریک تولد به عزیزان خود هدیه دهید.

8. گل ماه اردیبهشت چیست؟

گل نسترن نماد ماه اردیبهشت است.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه
من از روزی که از رشته مدیریت کسب‌ و کار فارغ‌التحصیل شدم، تصمیم گرفتم دنیای خودم و اطرافم رو بهتر کنم. در کنار کار، ورزش و مطالعه مهم‌‌ترین بخش برنامه‌های روزانه من هستن و به عنوان یک کارشناس محتوا، تلاش می‌کنم با قلمم دنیای محتوای فارسی رو قشنگ‌تر کنم.
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دیدگاه شما بعد از تائید توسط پشتیبانی سولین بازار نمایش داده خواهد شد .

  زری جدیدیان 1402-11-07 پاسخ

  سلام، مممممنون بابت مقاله کاملتون

  کیارش کامرانی 1402-12-02 پاسخ

  آیا می توان روی گل ها متن یا پیام خاصی نوشت؟

   فروشگاه باختر 1403-03-06 پاسخ

   بله . در فرایند ثبت سفارش > توضیحات تکمیلی سفارش متن مورد نظر را وارد نمائید .

  فلاح زاده 1402-12-07 پاسخ

  گل لاله. خیلی خاصه میتونه یه هدیه ی جذاب و چشم نواز برای تولد باشه.

  سولماز فرضیایی 1402-12-08 پاسخ

  مقالتون خیلی به دردم خورد. می تونم گل ها را به صورت آنلاین سفارش بدم؟

   فروشگاه باختر 1403-03-06 پاسخ

   درود بر شما . محصولات را از دسته بندی مورد نظر خودتان انتخاب بفرمائید و دکمه افزودن به سبد خرید را کلیک بفرمائید .

  مریم ذوقی 1402-12-20 پاسخ

  سلام. همیشه گل رز یه انتخاب کلاسیک و محبوبه.

  عبدالمطلب 1402-12-29 پاسخ

  تعداد شاخه گل ها چقدر باید باشد؟

   فروشگاه باختر 1403-03-06 پاسخ

   این مورد براساس سلیقه شما خواهد بود . حداقل از 2 شاخه گل امکان دیزاین براساس سلیقه شما می باشد . داخل فروشگاه هم از حداقل یک شاخه داریم به بالا که دیزاین شده اند .

  فرزانه عبدالهی 1403-01-13 پاسخ

  گل لیلیوم، با عطر دلنشین و نماد پاکی و معصومیت، یه انتخاب عالی برای تولد عزیزانته.

  شیما کاشانی 1403-01-25 پاسخ

  یه سوال دارم. از چند نوع گل مختلف در یک دسته گل استفاده کرد؟

   فروشگاه باختر 1403-03-06 پاسخ

   این سوال بستگی داره به چه مناسبتی بخواهید و برای چه سنی دیزاین بشه . معمولا از حداقل 2 گونه شاخه گل استفاده میشه کرد در طراحی

  حسنی 1403-02-09 پاسخ

  سلام، تولد مامانم نزدیکه. مامانم گلای لاکچری رو بیشتر می پسنده.چه نوع گلی به عنوان گل هدیه تولدش مناسب تر است؟

   فروشگاه باختر 1403-03-06 پاسخ

   درود بر شما . به شما : گل رز - گل ارکیده رو پیشنهاد می کنم .

  رباطی 1403-02-16 پاسخ

  گل ارکیده، با شکوفه های ظریف و رنگارنگش، یه هدیه ی لوکس و خاص برای تولد به حساب میاد.

  یوسف صالحی 1403-03-03 پاسخ

  گل آفتابگردان رنگ زرد داره. می گن رنگ زرد نشونه تنفره. درسته؟

   فروشگاه باختر 1403-03-06 پاسخ

   این مورد که "رنگ زرد نشانه تنفر است" صحیح نیست و بیشتر به زمینه فرهنگی و نمادگرایی بستگی دارد.
   در مورد رنگ زرد، معانی متعددی وجود دارد:
   نشانه‌ی خوشبختی و انرژی / نشانه‌ی دوستی و خوش‌آمدگویی / نشانه‌ی احتیاط یا هشدار / نشانه‌ی حسادت یا خیانت
   بنابراین، گل آفتابگردان که رنگ زرد دارد، بیشتر به معنای خوشبختی، انرژی و تابش خورشید است و نشانه‌ای از تنفر نیست. تفسیر رنگ‌ها به میزان زیادی به زمینه‌ی فرهنگی و فردی بستگی دارد.