کد تخفیف ویژه گیاهان آپارتمانی

Solinbazar1403

Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

رمز و رازهایی برای شناخت گیاهان مناسب فنگ شویی

علم فنگ شویی چیست؟ گیاهان مناسب فنگ شویی کدامند؟

تا به حال ازخودتان پرسیده‌اید چگونه می‌توان انرژی محیطی را که در آن قرار داریم بهتر کرد؟ برای بهبود انرژی خانه یا محل کار، هر کسی روشی دارد؛ اما یکی از روش هایی که امروزه طرفداران بسیاری دارد، علم فنگ شویی است که جزئیات بسیاری دارد. یکی از مسائل مهمی که علم فنگ شویی به آن می پردازد فنگ شویی گیاهان است.

فنگ شویی گیاه علمی است که به ما کمک می‌کند انرژی‌های منفی را مهار و انرژی‌های مثبت را به گردش در آوریم. برای اینکار بهتر است بدانیم که گیاهان مناسب فنگ شویی کدامند؛ قبل از آن هم باید بدانیم که نماد هر گل یا گیاه چیست، چراکه هر گیاه در فنگ شویی مفهومی منحصر به فرد دارد و بهتر است هنگام تهیه گل و گیاه مختلف به نماد هر یک توجه کنیم.

به عنوان مثال در فنگ شویی گل و در فنگ شویی عشق توصیه می‌شود همیشه چند گل سرخ کنار پنجره اتاق خود قرار دهید. برای افرادی که می‌خواهند ثروت بیشتری به دست آورند پاچیرا یا درخت پول بهترین گل در فنگ شویی ثروت است. اگر می‌خواهید همیشه در حال پیشرفت باشید، از گیاه بامبو در فنگ شویی محیط مورد نظر خود غافل نشوید. 

انواع گل و گیاه ارزان قیمت در گلفروشی آنلاین سولین بازار و راهنما و مقالات کاربردی در مجله سولینت

اگر برایتان سوال است که فنگ شویی چیست؟ و می‌خواهید درباره گیاهان مناسب فنگ شویی اطلاعات بیشتری کسب کنید، ادامه مقاله را از دست ندهید. در این مقاله به علم فنگ شویی، کاربرد گیاهان در فنگ شویی و 7 گیاهان مناسب فنگ شویی مانند گیاه پاچیرا، زاموفیلیا و … اشاره کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

feng shui 7 1

علم فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی عبارتی برگرفته از شعر باستانی چینی‌ها است که به ارتباط انسان با محیط اطرافش اشاره می‌کند. هدف این علم مهار انرژی‌های منفی و ایجاد هماهنگی بین فرد و محیط است. در فنگ شویی خانه و محیط کار چهار اصل اساسی وجود دارد که عبارتند از:

 • چی: بدون جریان چی، زندگی وجود نخواهد داشت. این نیرو پیوند بین بدن، ذهن و روح انسان‌ها است.
 • موقعیت فرماندهی: نقطه‌ای محیط است که از در اتاق بیشترین فاصله را دارد و مکانی است که شما بیشترین زمان خود را در آن نقطه سپری می‌کنید.
 • باگوا: باگوا نقشه انرژی فنگ شویی و به معنای هشت نقطه است. هر یک از این نقاط به حوزه‌های مختلفی از زندگی مربوط می‌شوند. بعد از تعیین کردن هدف خود از فنگ شویی، باید گیاهان مختلف را در این نقاط قرار دهید. هدف شما ممکن است ازدواج، تحکیم روابط خانوادگی، سلامتی، به دست آوردن ثروت و یا هر چیز دیگری باشد.
 • پنج عنصر: پنج عنصر فنگ شویی خاک، فلز، باد، آب و آتش است که هدف فنگ شویی برقراری تعادل بین این موارد است.
feng shui

کاربرد و نکات گیاهان در فنگ شویی

تزئین خانه و محیط با گیاهان مختلف، انرژی  خاصی به افراد منتقل می‌کند. علاوه‌بر این رنگ سبز گیاهان جوانی و طراوت را به انسان منتقل می‌کند. ساده‌ترین راه برای فنگ‌ شویی گیاه، قرار دادن گیاهان در مناطقی طبق نقشه فنگ شویی (باگوا) است. در این بخش به هر منطقه و تاثیر قرار دادن گیاه در آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • منطقه خانواده (شرق اتاق): با قرار دادن گیاهان آپارتمانی در این منطقه، انرژی رشد و حمایت در زندگی خانوادگی شما بیشتر می‌شود. از گیاهان مناسب این منطقه می‌توان به پتوس، پاچیرا و بامبو اشاره کرد.
 • منطقه ثروت (جنوب شرقی اتاق): اگر می‌خواهید رشد و رفاه بیشتری در زندگی خود تجربه کنید، از فنگ شویی گیاهان ثروت غافل نشوید. یشم و پیله آ بهترین گیاهان برای قرار دادن در این نقطه هستند.
 • منطقه سلامت (شرق اتاق): برای کسانی که می‌خواهند همیشه سلامت باشند، قرار دادن گیاهان برگ قاشقی، اسطوخودوس و آگلونما در این منطقه انتخاب مناسبی است.
 • منطقه شغل (شمال اتاق): قرار دادن گیاهی مانند یشم در این منطقه رشد و پیشرفت شغلی شما را تقویت می‌کند.
feng shui 19

چگونه از گیاهان مناسب فنگ شویی استفاده کنیم؟

هنگامی که درباره فنگ شویی با افراد مختلف صحبت می‌کنیم، اکثر افراد فکر می‌کنند فنگ شویی تنها مخصوص مبلمان و وسیله‌های خانه است. اما گیاهان بسیاری وجود دارند که به گردش انرژی در خانه و جذب ثروت و انرژی مثبت کمک می‌کنند. این بخش از مقاله، گیاهان مناسب فنگ شویی، راهنمای جامعی برای انتخاب مناسب‌ترین گیاه برای شما است و به شما در خرید گل و گیاه آپارتمانی برای منزلتیان کمک می کند.

 • به هدف خود فکر کنید: قبل از انتخاب گیاه به هدف خود از فنگ شویی فکر کنید. آیا می‌خواهید وضعیت مالی شما بهتر شود؟ یا می‌خواهید استرس کمتر و شادی بیشتری تجربه کنید؟ برای خرید گیاهان مناسب فنگ شویی حداقل سه هدف اصلی خود از انجام این کار را مشخص کنید.
 • گیاه مناسب را انتخاب کنید: معنای همه گیاهان در فنگ شویی یکسان نیست. به عنوان مثال زاموفیلیا ترکیبی از نمادهای ثروت و انرژی است یا گیاه پتوس نماد شادی است.
 • تعداد گیاه مورد نیاز خود را مشخص کنید: داشتن گیاهان زیاد انرژی ثروت و عشق و انعطاف‌پذیری را از بین می‌برد. برای فنگ شویی در خانه یا محل کار داشتن یک الی پنج گیاه مختلف کافی است.
feng shui 14
 • مکان مناسب را پیدا کنید: مکان هر گیاه در فنگ شویی معنای متفاوتی دارد. اگر می‌خواهید زندگی عاشقانه‌ای داشته باشید گیاه دلخواه خود را در اتاق نشیمن یا اتاق خواب قرار دهید. گیاهان مناسب فنگ شویی را نباید در محیط‌هایی مانند سرویس بهداشتی یا حمام قرار داد. زیرا فاضلاب موجود در این مکان‌ها انرژی گیاه را از بین می‌برد. همچنین گلدان را نباید مستقیم روی زمین قرار دهید. عدم وجود فاصله بین گلدان و سطح زمین مانع حرکت آزادانه هوا در اطراف گیاهان شما خواهد شد.
 • از گیاه خود مراقبت کنید: اکثر گیاهان مناسب فنگ شویی به نور زیادی نیاز ندارند. یا میزان آبیاری گیاهان مختلف با هم متفاوت است. پس بهتر است خصوصیات و نوع رفتار با گیاهان مختلف را یاد بگیرید. اما اگر در مراقبت از گیاهان ناواردید، نگران نباشید، ما به شما کمک می کنیم. در مجله سولینت مقاله ای وجود دارد به نام «مقاله راهنمای جامع خرید و نگهداری از گیاهان آپارتمانی» که به شما پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را بخوانید.
 • گلدانی با رنگ مناسب انتخاب کنید: رنگ‌ها تاثیر مستقیمی بر فنگ شویی گلدان در خانه دارند. هر رنگ نماد عنصر مختلف است. رنگ آبی، سیاه و سرمه‌ای نماد عنصر آب، رنگ قرمز، نارنجی و زرد نماد عنصر آتش، رنگ زرد، کرم، بژ و قهوه‌ای نماد عنصر خاک، رنگ‌های سفید، نقره‌ای و طلایی نماد عنصر فلز و رنگ‌های سبز، سبز روشن و آبی روشن نماد عنصر فلز هستند.

در ادامه به معرفی گیاهان مناسب فنگ شویی پرداخته‌ایم. هر یک از این گیاهان باید در مناطق مخصوص به خود قرار گیرند تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشند.

گیاه زاموفیلیا در فنگ شویی

زاموفیلیا یک جزو گیاهان مناسب فنگ شویی محسوب می شود و یک گیاه ثروت در فنگ شویی است. این گل انرژی مثبت را در محیط منتشر می‌کند و موجب افزایش ثروت و بهره‌وری می‌شود. برای داشتن خوابی آرام می‌توانید از گل زاموفیلیا در فنگ شویی اتاق خواب خود استفاده کنید. بهتر است این گل را در جنوب شرقی اتاق‌های خود یا بخش‌هایی که انرژی در آن‌ها جریان ندارد قرار دهید.

برای افزایش سلامت عاطفی و جسمی، داشتن محیطی گرم و صمیمی، رشد شغلی و گسترش روابط مثبت می‌توانید از زاموفیلیا در فنگ شویی استفاده کنید. در سال‌های اخیر فنگ شویی گیاه زاموفیلیا طرفداران بیشتری پیدا کرده است چرا که بسیاری از افراد معتقدند این گل تعادل و آرامش را به زندگی آن‌ها می‌بخشد.

jade plant

گیاه یشم در فنگ شویی

یشم یا کراسولا هم از مهم‌ترین گیاهان مناسب فنگ شویی است. کراسولا تقریبا دو برابر سایر گیاهان ثروت را جذب می‌کند. برگ‌های بیضی شکل و گوشتی این گل با اکثر محیط‌ها سازگار هستند. نماد گل یشم رفاه و ثروت است. برگ‌های این گل شبیه سکه هستند به همین دلیل به عنوان گیاه ثروت در فنگ شویی شناخته می‌شود.

طبق نقشه باگوا، بهتر است یشم را روی میز ناهارخوری یا دربخش جنوب شرقی خانه قرار دهید. با قراردادن این گیاه در جنوب شرقی دفتر کار یا جنوب شرقی میز محل کارتان، شانس موفقیت‌ در کسب و کارتان را چند برابر کنید. طبق فنگ شویی گیاه در اتاق خواب بهتر است یشم را در اتاق خواب خود قرارندهید؛ زیرا بسیاری از افراد معتقدند انرژی گیاهان خواب و استراحت را مختل می‌کند.

همچنین بهتر است این گیاه از محیط‌هایی مانند حمام که فاضلاب دارند دور باشد. گیاه یشم در فنگ شویی کسب و کار نماد خوش‌یُمنی است به همین دلیل یکی از بهترین هدیه‌های سازمانی محسوب می‌شود. برای آن که گیاه یشم شما تازه بماند بهتر است هر ماه برگ‌های پژمرده آن را جدا کنید تا گیاه بتواند به راحتی فتوسنتز داشته باشد.

Guiana Chestnut

گیاه پاچیرا در فنگ شویی

پاچیرا از دیگر گیاهان مناسب فنگ شویی است. در سال‌های دور کشاورزی چینی آرزو کرد پولدار شود و سپس گیاه پاچیرا را کشف کرد. از آن زمان به بعد نماد گیاه پاچیرا ثروت شد و لقب درخت پول را به این گیاه اختصاص دادند. ۵ برگ این گل نماد شانس و اقبال هستند.

پاچیرا برگ‌های بزرگی دارد و به راحتی در هر محیطی رشد می‌کند. برای دفع انرژی‌های منفی می‌توانید از گل پاچیرا در فنگ شویی گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنید. برای فنگ شویی رفاه و فراوانی کافی است گلدانی از گیاه پاچیرا را در نقطه دلخواه خود قرار دهید. البته توجه داشته باشید این گل نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

Pothos

گیاه پتوس در فنگ شویی

پتوس، از پرطرفدارترین گیاهان مناسب فنگ شویی است که برگ‌های سبز و براقی دارد. این گیاه انرژی‌ منفی محیط را جذب و انرژی‌ مثبت را در محیط منتشر می‌کند. به همین دلیل پتوس در فنگ شویی آرامش و تعادل استفاده می‌شود. برای استفاده از فنگ شویی گیاهان در خانه باید این گل را در محیط‌هایی که انرژی در آن‌ها جریان ندارد، مثل کنج اتاق، قرار دهید. طبقه باگوا بهتر است پتوس را در جنوب شرقی اتاق‌های خانه یا محل کار خود قرار دهید. این گیاه در فنگ شویی گیاهان ثروت نیز استفاده می‌شود. پتوس را در محل کار یا خانه خود قرار دهید و ثروت و فراوانی جذب کنید.

feng shui Sansevieria

گیاه سانسوریا در فنگ شویی

از مهمترین گیاهان مناسب فنگ شویی، سانسوریا می باشد و هدف فنگ شویی گل سانسوریا برقراری تعادل انرژی در محیط است. در قسمت پذیرایی و اتاق خانه معمولا وسیله‌های چوبی زیادی وجود دارد. بنابراین بهتر است برای حفظ جریان انرژی، سانسوریا را در این بخش از خانه قرار ندهید.

سانسوریا میزان اکسیژن موجود در محیط و دمای محیط را تنظیم می‌کند. به همین دلیل می‌توانید این گل را در سمت چپ تخت خواب خود قرار دهید. اگر می‌خواهید از گیاه سانسوریا در فنگ شویی منزل خود استفاده کنید، می‌توانید این گل را در دو طرف ورودی نگهداری کنید تا جریان انرژی مثبت در محیط بیشتر شود. طبق فنگ شویی گیاه سانسوریا این گل شانس، پول و انرژی مثبت را جذب می‌کند.

Yuka

گیاه یوکا در فنگ شویی

یوکا از دیگر گیاهان مناسب فنگ شویی است. نماد گیاه یوکا، رشد و انعطاف‌پذیری است. بسیاری از افراد برای حفظ انرژی مثبت محیط و داشتن محیطی آرام از گیاه یوکا در فنگ شویی منزل یا محل کار خود استفاده می‌کنند. برای استفاده از انررژی‌های جاری در فنگ شویی آرامش و تعادل گیاه یوکای خود را در قسمت شمال شرقی محیط خود قرار دهید. درصورتی‌که این گیاه را در محیط نامناسب قرار دهید، سطح انرژی محیط به حداقل خود می‌رسد و ممکن است یوکای شما بیش از حد رشد کند.

Ficus

فنگ شویی گیاه فیکوس

فیکوس یا درخت کائوچو گیاه منطق گرمسیری شمال شرقی هند است و از دیگر گیاهان مناسب فنگ شویی می باشد. این گیاه چندین شاخه و برگ‌های تیره و سبز بزرگ دارد که نماد نعمت و فراوانی هستند. فیکوس آلودگی‌های هوا را جذب و هوای محیط را تصفیه می‌کند.

برگ‌های سبز این گیاه باعث افزایش آرامش، کاهش استرس و بهبود اضطراب می‌شوند. گیاه فیکوس مانند سایر گیاهان آپارتمانی به نور و آب زیادی نیاز ندارد. برای جذب انرژی بیشتر بهتر است این گیاه را روی ارتفاع قرار دهید. همچنین نباید هیچ مانعی جلوی گیاه فیکوس قرار داشته باشد. فیکوس جینسینگ از جمله گیاهانی است که ثروت را وارد زندگی شما خواهد کرد.

Bamboo copy

گیاه بامبو در فنگ شویی

بامبو گیاهی مقاوم است و در شرایط مختلف می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد. به همین نماد گیاه بامبو فراوانی، مقاومت در سختی‌ها، انعطاف‌پذیری، سلامتی و رفاه است و یکی از مهمترین گیاهان مناسب فنگ شویی محسوب می شود. ساقه لوله‌ای شکل بامبو به حرکت انرژی مثبت کمک می‌کند. با استفاده از گیاه بامبو در فنگ شویی خانه و محل کار خود، ذهن‌تان آرام و تمرکزتان بیشتر خواهد شد.

همچنین سرعت بالای رشد بامبو نماد توانایی تجدید نظر و توسعه فردی است و شما را تشویق می‌کند تا شرایط بد خود را تغییر دهید. بامبو با شرایط سخت به راحتی کنار می‌آید، به همین دلیل به نماد انعطاف‌پذیری نیز معروف است. اگر در زندگی خود چالش‌های مختلفی دارید، بهتر است گیاه بامبو را در بخش‌های اصلی منزل خود قرار دهید. برای جذب بیشتر انرژی بهتر است گیاه بامبو را در شرق و جنوب شرقی محیط قرار دهید.

Bamboo 1 copy

قسمت شرقی مربوط به فنگ شویی آرامش و تعادل و قسمت جنوب شرقی مربوط به فنگ شویی پول و ثروت است. طبق آموزه‌های فنگ شویی گیاهان در خانه بهتر است تعداد بامبوها فرد باشد تا انرژی بیشتری جذب کنند. با توجه به این که این گل به نور زیادی نیاز دارد، بهتر است بامبو را در مکان‌هایی که نور مستقیم خورشید را جذب می‌کنند قرار دهید.

برای جذب ثروت لازم است پنج شاخه گیاه بامبو را در محیط مورد نظر خود نگه دارید. استفاده از هفت شاخه بامبو به موفقیت تحصیلی، هشت شاخه بامبو به بهبود سلامتی و ده شاخه از این گیاه برای جذب خوشبختی است. اگر می‌خواهید با استفاده از بامبو ثروت جذب کنید، بهتر است ۲۱ شاخه از این گیاه را در مکان دلخواه خود قرار دهید.

انواع گل و گیاه ارزان قیمت در گلفروشی آنلاین سولین بازار و راهنما و مقالات کاربردی در مجله سولینت

نتیجه گیری گیاهان مناسب فنگ شویی در خانه

با گذر زمان و استفاده از علم فنگ شویی در مکان‌های مختلف، همچنان برای خیلی از افراد سوال است که فنگ شویی چیست؟ این علم چینی به افراد کمک می‌کند تا وسیله‌ها، گیاهان یا ابزارهای خود را در قسمت‌هایی از محیط قرار دهند که بیشترین انرژی ممکن را جذب کنند. با استفاده از این علم گیاه شما می‌توانید گل و گیاه خود را در مکان مناسبی قرار دهید تا بیشترین میزان ثروت و سلامتی را جذب کنید.

به عنوان مثال افرادی که قصد ازدواج دارند لازم است طبق فنگ شویی عشق، شاخه‌ای گل رز را در نزدیک‌ترین محل به پنجره اتاق خواب خود قرار دهند. برای فنگ شویی خانه توصیه می‌شود گیاهان را دور از درهای ورودی قرار دهید چرا که این مکان‌ها انرژی گیاه را از بین می‌برند. هر گیاه در این علم نماد مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال در فنگ شویی آرامش و تعادل استفاده از گل یوکا و سانسوریا استفاده می‌شود.

پاچیرا نیز بهترین گیاه در فنگ شویی ثروت است. گیاه بامبو نماد انعطاف‌پذیری و رفاه است. برای جذب ثروت با استفاده از بامبو بهتر است ۲۱ شاخه از این گیاه را در محل دلخواه خود قرار دهید. چنانچه درباره گیاهان مناسب فنگ شویی یا نحوه قرار دادن این گیاهان در محیط سوالی دارید، سوالات خود را با کارشناسان گلفروشی آنلاین سولین بازار مطرح کنید.

fengshui 2

1. گیاهان مناسب فنگ شویی کدام‌اند؟

پتوس، سانسوریا، بامبو، پاچیرا، یوکا، فیکوس و زاموفیلیا از جمله گیاهان مناسب فنگ شویی هستند.

2. در فنگ شویی با گیاهان چه مواردی مهم است؟

نوع گیاه و محل قرار دادن آن در محیط در با گیاهان مهم است.

3. چه گیاهی مناسب فنگ شویی ثروت در خانه است؟

گیاه یشم، زاموفیلیا و پتوس از جمله گیاهان مناسب فنگ شویی ثروت هستند.

4. گل عشق در فنگ شویی چیست؟

گل رز بهترین گل برای فنگ شویی عشق است.

5. محل قرار دادن گیاهان مناسب فنگ شویی را چگونه تعیین کنیم؟

با استفاده از نقشه باگوا می‌توانید محل قرار دادن گیاهان مناسب فنگ شویی را تعیین کنید. این کار باعث جذب انرژی‌های بیشتری خواهد شد.

6. گیاهان مناسب اتاق خواب از نظر فنگ شویی کدام‌اند؟

آلوئه ورا، گیاه ماری، اسطوخودوس و پتوس طلایی از جمله گیاهان مناسب فنگ شویی محسوب می‌شوند.

7. چه گیاهانی برای جذب ثروت مناسب نیستند؟

گیاهانی مانند کاکتوس یا گیاهانی که برگ‌های سوزنی دارند مانع جذب ثروت هستند.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه
من از روزی که از رشته مدیریت کسب‌ و کار فارغ‌التحصیل شدم، تصمیم گرفتم دنیای خودم و اطرافم رو بهتر کنم. در کنار کار، ورزش و مطالعه مهم‌‌ترین بخش برنامه‌های روزانه من هستن و به عنوان یک کارشناس محتوا، تلاش می‌کنم با قلمم دنیای محتوای فارسی رو قشنگ‌تر کنم.
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دیدگاه شما بعد از تائید توسط پشتیبانی سولین بازار نمایش داده خواهد شد .

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)