Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

راهنمای خرید گل مناسب خواستگاری+ ۱۰ ایده جدید

راهنمای خرید گل مناسب خواستگاری+ ۱۰ ایده جدید

خواستگاری از آن دست مناسبت‌هایی است که خاطره‌اش تا مدت‌ها در ذهن افراد می‌ماند. به همین دلیل افراد تمام سعی خود را می کنند که بهترین خود را به نمایش بگذارید. خرید گل خواستگاری یکی از قسمت‌های لذت‌بخش و در عین حال چالش برانگیز است.

تنوع گل مناسب خواستگاری آن قدر زیاد است که ممکن است هنگام انتخاب مدل گل خواستگاری نتوانید به راحتی گل دلخواه خود را سفارش دهید. طرح گل خواستگاری به بودجه مد نظر شما و فرهنگ خانواده عروس بستگی دارد.

اگر قصد تهیه گلی لاکچری را دارید می‌توانید جام گل خواستگاری، که ترکیبی از گل‌های ارکیده و رز است، سفارش دهید. البته گل‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید برای سبد گل خواستگاری، باکس گل خواستگاری و دسته گل خواستگاری از آن‌ها استفاده کنید.

تعداد گل و نوع گلی که انتخاب می‌کنید تاثیر مستقیمی روی قیمت گل خواستگاری دارد. ارکیده یکی از گل‌های گران‌ قیمت برای مراسم خواستگاری است. اما اگر به دنبال گل خواستگاری ارزان هستید، سعی کنید گلی با سایز کوچکتر انتخاب کنید.

سولینت

 

در این مقاله از مجموعه مقالات سولینت، مجله سولین بازار، به شرایط انتخاب و خرید گل مناسب خواستگاری اشاره کرده‌ایم. همچنین ده گل مناسب خواستگاری به همراه ایده گل خواستگاری را به شما معرفی کرده و نمادهای آن‌ها را توضیح داده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

proposal copy

 

راهنمای خرید گل مناسب خواستگاری

خواستگاری و پیشنهاد ازدواج از به یاد ماندنی‌ترین روزهای زندگی افراد مختلف هستند. تاریخچه خرید گل  خواستگاری تقریبا به قرن نوزدهم بر می‌گردد. در این قرن گل‌ها به یکی از ابزارهای مهم در ابزار علاقه تبدیل شدند.

 افراد با استفاده از گل‌ها و هدیه‌ دادن آن‌ها به معشوقه‌های خود عشقشان را به آنان اثبات می‌کردند. به مرور گل به عنوان یکی از موارد اولیه برای مراسم‌های خواستگاری محسوب می‌شود. حتی اگر از نتیجه خواستگاری مطمئن نیستید باز هم بهتر است گل تهیه کنید.

 

proposal 11 copy

 

با این کار به خانواده عروس نشان می‌دهید برایشان ارزش قائل هستید. رایج‌ترین گل مناسب خواستگاری در زمان‌های قدیم گل رز بود. این روزها بجز گل رز می‌توان از چند مدل گل خواستگاری را انتخاب کرد. قبل از انتخاب انواع گل خواستگاری باید به مواردی مانند فرهنگ خانواده عروس، رنگ گل مناسب خواستگاری، نماد گل مناسب خواستگاری، قیمت آن و … توجه کرد. در این بخش به بررسی هر یک از موارد مهم می‌پردازیم.

 

 

 • نماد گل مناسب خواستگاری:

هر گل معنی خاصی دارد.. شما باید قبل از تهیه گل خواستگاری طبیعی از معنای گل‌ها آگاه باشید به عنوان مثال گل رز و گل لاله نماد عشق و احساسات پاک هستند و گل نرگس نماد شروعی جدید و گل‌ آفتابگردان نماد شادی و وفاداری است. گل‌هایی را اتخاب کنید که نماد صداقت، وفاداری و عشق هستند.

 • سن عروس:

عروس‌هایی که سن کمتری دارند معمولا به گل‌هایی با رنگ‌های شاد علاقه‌مند هستند و عروس‌هایی که سن بیشتری دارند معمولا به گل‌هایی با رنگ‌های ملایم مانند رزهایی با رنگ صورتی کم‌رنگ علاقه دارند. با این حال نمی‌توان رنگ گل مناسب خواستگاری را فقط بر اساس سن عروس انتخاب کرد. بهتر است قبل از خرید گل خواستگاری از علایق عروس مطلع شوید.

 

proposal 12 copy

 

 • زمان خواستگاری:

برای مراسم خواستگاری وقت‌شناس باشید و برنامه‌های خود را طوری تنظیم کنید که راس ساعت مشخص شده در منزل عروس حاضر باشید. دیر رسیدن، به هر دلیلی، می‌تواند نشان‌دهنده وقت‌شناس نبودن شما یا کم اهمیت بودن مراسم خواستگاری برایتان باشد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر مراسم خواستگاری در روز برگزار می‌شود گل مناسب خواستگاری را از شب قبل تهیه کرده و آن را در محیط خنکی قرار دهید. اما اگر مراسم خواستگاری در شب برگزار می‌شود می‌توانید گل را صبح همان روز تهیه کنید. صبح‌ها معمولا شاداب‌تر هستند.

 

 

 • تعداد جلسات خواستگاری:

این که در چندمین جلسه گل مناسب خواستگاری را به عروس تقدیم کنید به فرهنگ خانواده‌های دو طرف بستگی دارد. اما معمولا در اولین جلسه افراد گل خواستگاری شیکی تقدیم خانواده عروس می‌کنند. می‌توانید یک‌بار برای اولین جلسه گل تهیه کنید و اگر جواب عروس و خانواده وی مثبت بود یک بار هم برای جلسه آخر گل سفارش دهید تا شیرینی بله گفتن عروس بیشتر به دل خانواده‌های دو طرف بنشیند.

 • متن روی گل:

بسته به نوع خواستگاری می‌توانید روی گل مناسب خواستگاری‌ای که تهیه می‌کنید متن بگذارید. اگر از قبل عروس را می‌شناسید می‌توانید متنی به دلخواه خود روی جام گل خواستگاری یا سبد گل خواستگاری بگذارید.

 

proposal index 3 copy
 • بودجه و قیمت گل مناسب خواستگاری:

قیمت گل مناسب خواستگاری به نوع گل، تعداد و تزئین آن بستگی دارد. گل‌هایی مانند ارکیده معمولا قیمت بیشتری دارند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت گل خواستگاری دلخواه خود با کارشناسان گلفروشی آنلاین سولین بازار در تماس باشید و از راهنمایی‌های آنان بهره‌مند شوید.

 • مدل گل مناسب خواستگاری:

قبل از انتخاب گل برای خواستگاری مدل‌های مختلف آن را با دقت بررسی کنید. جام گل، دسته گل، سبد یا باکس گل از انواع گل خواستگاری محسوب می‌شوند. در میان تزیین‌های مختلف گل مناسب خواستگاری، جام گل لوکس‌تر است و هزینه بیشتری دارد.

از آنجایی که گل‌های طبیعی حس طراوت و سرزندگی را به افراد منتقل می‌کنند بهتر است از خرید گل خواستگاری مصنوعی صرف نظر کنید. بسیاری از افراد گل مصنوعی را به دلیل ماندگاری بالایی که دارد انتخاب می‌کنند و از عطر و بوی گل طبیعی غافل می‌شوند.

 

proposal 4 copy 2 1

 

 • اندازه گل مناسب خواستگاری:

هنگام سفارش گل خواستگاری توجه داشته باشید گل بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک را تهیه نکنید. گل روز خواستگاری باید طوری باشد که به راحتی بتوان آن را حمل کرد و روی میز گذاشت. دسته گل‌های بیش از حد بزرگ، لاکچری‌تر هستند اما برای جلسه اول خرید چنین دسته گل‌هایی توصیه نمی‌شود.

گل‌های کوچک و مینیاتوری برای تزیین دسته گل یا باکس گل مناسب مراسم خواستگاری گزینه‌های خوبی هستند. اما به دلیل کوچک بودن بهتر است به تنهایی آن‌ها را تقدیم خانواده عروس نکنید.

 

 • تزیین گل مناسب خواستگاری:

هنگام خرید دسته گل خواستگاری می‌توانید از فروشنده بخواهید از گل عروس و برگ‌های زینتی استفاده کند. همچنین برای خرید جام گل خواستگاری و تزیین آن می‌توانید از گل‌های رز مینیاتور و برگ‌های مختلف استفاده کنید. قبل از سفارش دادن جام گل خواستگاری لاکچری حتما جام طلایی رنگ را انتخاب کنید. همچنین مراقب باشید جام‌ها ترک‌ خوردگی و خط و خش نداشته باشند.

 

 

 • تعداد گل مناسب خواستگاری:

هنگام تهیه دسته گل خواستگاری یا باکس گل خواستگاری به تعداد گل‌ها توجه کنید. به عنوان مثال یک شاخه گل رز سرخ نماد عشق در نگاه اول و سه شاخه گل رز نماد دوست داشتن است. اگر از قبل عروس را می‌شناسید و عاشق او شده‌اید می‌توانید ۹۹ یا ۱۰۰ شاخه گل رز در روز خواستگاری به وی تقدیم کنید.

تعداد گل مناسب خواستگاری به بودجه شما بستگی دارد. اما معمولا سه الی یازده گل برای دسته گل مراسم خواستگاری استفاده می‌شود. میزان استفاده از گل ژیپسوفیلیا برای مراسم خواستگاری محدودیتی ندارد.

تازه بودن گل مراسم خواستگاری مهم‌ترین نکته هنگام خرید این گل است. مقاله خرید گل تازه و راهنمای تازه نگه داشتن گل برای مدت طولانی‌تر راهنمای خوبی برای شماست.

proposal 16 copy

 

 

ده ایده جدید گل مناسب خواستگاری

خرید دسته گل خواستگاری یا دیگر مدل‌های گل مناسب خواستگاری نشان‌دهنده احترامی است که خانواده داماد برای خانواده دختر قائل می‌شود و احساس خوبی به هر دو خانواده منتقل می‌کند. می‌توانید از خرید شیرینی صرف نظر کنید اما از خرید جام گل خواستگاری یا خرید سبد گل خواستگاری نباید غافل شوید.

گل‌هایی که به عنوان گل روز خواستگاری انتخاب می‌کنید باید نماد صداقت، عشق و محبت باشند. در این بخش به معرفی ده گل مناسب خواستگاری، ایده گل خواستگاری و انواع طرح گل خواستگاری پرداخته‌ایم تا شما بتوانید بهترین گل خواستگاری را انتخاب کنید.

 

proposal 10 copy

 

 • گل ارکیده: نماد گل ارکیده به رنگ آن بستگی دارد. از ارکیده سفید، که نماد پاکی است، یا ارکیده قرمز به عنوان نماد عشق در جام گل خواستگاری لاکچری استفاده می‌شود. می‌توانید از ترکیب ارکیده صورتی که نماد معصومیت است به همراه رزهای سفید در دسته گل خواستگاری جدید خود استفاده کنید.
 • گل رز: گل رز محبوب‌ترین گل خواستگاری طبیعی است. برای سفارش گل خواستگاری می‌توانید گل رز نارنجی که نماد انرژی و اشتیاق است را با رزهای سفید ترکیب کنید. بسته به نوع مدل جام گل خواستگاری خود نیز می‌توانید از ترکیب رز سفید که نماد معصومیت است به همراه رزهای مینیاتوری نباتی رنگ استفاده کنید.

 

 

 • گل لیلیوم: لیلیوم یا سوسن گلی با گلبرگ‌های نسبتا باریک و ظریف است. این گل، گل مناطق گرم و حاره‌ای است. بسته به مدل سبد گل خواستگاری و مدل دسته گل خواستگاری می‌توانید از انواع لیلیوم استفاده کنید. لیلیوم سفید نماد نجابت، پاکی و بی‌گناهی، لیلیوم زرد نماد انرژی، شور و شادی، لیلیوم صورتی نماد سعادت، خوشبختی و عشق پاک، لیلیوم نارنجی نماد اشتیاق، شوق و افتخار و لیلیوم قرمز نماد عشق بسیار، محبت و علاقه فراوان است.
 • گل آنتریوم: گل آنتوریم نماد سازگاری و زیبایی است. هر رنگ آنتوریوم نماد مشخص و مجزایی دارد. اگر قصد خرید گل خواستگاری بزرگ یا باکس گل خواستگاری جدید را دارید می‌توانید از گل آنتریم به تنهایی یا همراه گل‌‌های دیگر استفاده کنید. آنتوریوم نماد عشق و شور است. آنتوریوم سفید نیز نماد خلوص و بی‌گناهی است. اگر از قبل با عروس آشنا هستید می‌توانید از آنتوریوم سفید در مدل جام گل خواستگاری خود استفاده کنید.

 

 

 • گل آفتابگردان: آفتابگردان‌ها نماد وفاداری و رابطه طولانی است. این گل را می‌توان همراه گل‌های رز و عروس در باکس گل خواستگاری جدید و گل خواستگاری بزرگ استفاده کرد. هنگام خرید سبد گل خواستگاری به تناسب گل و سبد دقت کنید. از آنجایی که آفتابگردان‌ها گل‌هایی نسبتا بزرگ هستند بهتر است تعداد آن‌ها در دسته گل یا باکس گلی که می‌خرید بیشتر از سه عدد نباشد.
 • گل نرگس: در میان ایرانیان نرگس یکی از گل‌های پرطرفدار و محبوب است. از گل نرگس می‌توان در سینی گل خواستگاری و گل خواستگاری جدید استفاده کرد. این گل نماد تولد و شروعی دوباره، خوش‌ شانسی، جسارت، خلاقیت، گذشت، نشاط و شادابی است. البته این گل در فصل پاییز و زمستان رشد می‌کند. از آن‌جایی که شاخه‌های نرگس نسبتا کوتاه هستند، می‌توانید از آن در دسته گل‌های مختلف استفاده کنید.

 

 

 • گل لاله: در انواع مدل سبد گل خواستگاری می‌توانید از گل لاله سفید استفاده کنید. این گل نماد دوستی، پاکیزگی، محبت و صداقت است. لاله را می‌توان بهترین گل خواستگاری دانست. اگر قصد خرید گل برای خواستگاری را دارید می‌توانید از لاله صورتی و رزهای سفید یا لاله‌های سفید و رزهای صورتی را در یک جام قرار دهید.

این جام گل برای خواستگاری گلی شیک و جذاب است. اگر تعداد جلسه‌های خواستگاریتان زیاد باشد و مطمئن شوید جواب عروس در جلسه آخر مثبت است می‌توانید دسته گل لاله سفید به وی تقدیم کنید. این کار عشق خالصانه شما را نشان می‌دهد.

 • گل آلسترومریا: آلسترومریا نماد حمایت، فداکاری، شروعی دوباره، دوستی و صمیمیت است. این گل ظریف ماندگاری نسبتا خوبی دارد و می‌توانید از آن در مدل دسته گل خواستگاری یا مدل سبد گل خواستگاری خود استفاده کنید. بهتر است گل آلسترومریا را همراه با سایر گل‌ها استفاده کنید. ترکیب آلسترومریا با گل نرگس و ژیپسوفیلیا ترکیب جذابی است که می‌توانید هنگام سفارش دسته گل خواستگاری از آن استفاده کنید.

 

 

 • گل صد تومانی یا پئونی: گل صد تومانی، گلی شبیه به رز اما با برگ‌های پر پشت‌تر است. این گل نماد شکوه، عشق، شادی و سلامتی است. اگر قصد خرید بزرگترین دسته گل خواستگاری را دارید می‌توانید از گل صد تومانی و رز در دسته گل خود استفاده کنید. همچنین این گل‌ها را می‌توان در جام گل نیز گذاشت. ترکیب پیونی سفید و رزهای مینیاتوری نباتی یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌ها برای باکس گل مناسب خواستگاری است.

 

 

 • گل ژیپسوفیلیا: در میان تمام گل‌ها، ژیپسوفیلیا گلی جذاب و همه پسند است. هر رنگ ژیپسوفیلیا نماد منحصر به فردی دارد. به عنوان مثال ژیپسوفیلیای سفید نماد معصومیت، وحدت و پاکی، ژیپسوفیلیای زرد نماد شادی، نشاط و نور، ژیپسوفیلیای نارنجی نماد شادی، انرژی و خوش بینی، ژیپسوفیلیای صورتی نماد شور، عشق و محبت، ژپیسوفیلیای بنفش نماد نجابت و ژیپسوفیلیای آبی نماد اعتماد، صداقت و احترام است.

بسته به نمادی که هر رنگ از این گل دارد از آن در تهیه دسته گل مناسب مراسم خواستگاری استفاده کنید. شما هم می‌توانید این گل را در کنار گل‌های دیگر در کنار گل‌های دیگر یا به تنهایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از فروشنده بخواهید دسته گل ژیپسوفیلیا را شبیه قلب تزیین کند.

 

proposal 15 copy 2

 

تنوع گل‌های مختلف برای خواستگاری زیاد است. برای این که بهترین دسته گل خواستگاری را سفارش دهید بهتر است مقاله معرفی انواع گل هدیه برای هر مناسبتی با نماد گل ها و نکات خرید را مطالعه کنید. در این مقاله نماد گل‌ها را کامل شرح داده‌ایم و شما می‌توانید گل‌هایی که نماد عشق و محبت را دارند به عنوان گل مناسب خواستگاری تهیه کنید.

 

proposal 5 copy

 

نتیجه گیری خرید گل مناسب خواستگاری

در کنار تمامی دغدغه‌های مراسم خواستگاری انتخاب گل خواستگاری نیز چالش مهم است. زیرا در بسیاری از فرهنگ‌ها بردن گل برای عروس نماد احترامی است که شما برای وی و خانواده‌اش قائل هستید. قبل از خرید گل خواستگاری بهتر است از ویژگی‌های گل دلخواه و نماد آن و مدل گل خواستگاری دلخواه خود آگاه باشید.

سن عروس و توجه به علایق وی نیز از دیگر نکات مهم انتخاب گل خواستگاری است. معمولا هر چه سن عروس کمتر باشد دسته گل خواستگاری یا سبد گل خواستگاری بزرگتری سفارش می‌دهند. جام گل خواستگاری نیز از دیگر گزینه‌ها برای خرید گل مناسب خواستگاری است. برای خرید این گل‌ها از قبل بودجه‌ای تعیین کنید. قیمت گل خواستگاری به نوع گل، نوع تزیین آن و تعداد گل‌های به کار رفته در دسته گل، باکس گل، سبد گل یا جام گل بستگی دارد.

 معمولا جام‌های گل قیمت بالاتری دارند. اگر ایده گل خواستگاری خاصی مد نظرتان نیست می‌توانید از عکس‌های موجود در اینترنت یا راهنمایی‌های کارشناسان گلفروشی آنلاین سولین بازار کمک بگیرید. برای زیباتر شدن طرح گل خواستگاری خود نیز می‌توانید از گل ژیپسوفیلیا یا برگ‌های مختلف کمک بگیرید.

 

سولینت

 

این تزییات حجم دسته گل شما را نیز بیشتر خواهند کرد. اگر شما جزو خانواده دختر هستید و می‌خواهید مراسم خواستگاری جذاب‌تری داشته باشید می‌توانید تزیین سینی خواستگاری با گل عروس را مد نظر قرار دهید. همچنین می‌توانید گل خوش عطری مانند نرگس را در سینی چای قرار دهید. از آنجایی که گل‌های مصنوعی طراوت و تازگی ندارند تصیه می‌کنیم از تزیین سینی خواستگاری با گل مصنوعی بپرهیزید.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله بهترین گل مناسب خواستگاری را انتخاب کرده و تجربه قشنگی از این مراسم داشته باشید. شما می‌توانید نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

راهنمای خرید گل مناسب خواستگاری+ ۱۰ ایده جدید

 

سوالات متداول:

1. چه گلی برای دسته گل خواستگاری لاکچری مناسب است؟

گل‌های ارکیده، رز و ژیپسوفیلیا برای خرید دسته گل خواستگاری لاکچری مناسب هستند.

2. انواع گل‌ های خواستگاری کدام‌اند؟

گل‌های رز، لاله، نرگس، ارکیده، آنتوریوم و پئونی جزو بهترین انواع گل برای مراسم خواستگاری هستند.

3. از چه گلی می‌توان در تزیین سینی چای خواستگاری استفاده کرد؟

گل نرگس و گل عروس برای تزیین سینی خواستگاری با گل مناسب هستند.

4. در خرید اینترنتی دسته گل خواستگاری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید اینترنتی گل خواستگاری باید از تازه بودن گل مطمئن شوید. همچنین بهتر است گل را چند ساعت قبل از شروع مراسم یا از شب قبل سفارش دهید تا به موقع به دستتان برسد.

5. قیمت گل خواستگاری طبیعی چقدر است؟

قیمت گل مناسب خواستگاری به نوع گل، تعداد آن، نوع تزیینات گل خواستگاری و … بستگی دارد.

6. بهترین متن روی گل خواستگاری چیست؟

متن گل خواستگاری به رابطه شما و عروس بستگی دارد. اگر رابطه شما و خانواده عروس رسمی است می‌توانید از متن تقدیم شما استفاده کنید. نداشتن متن برای دسته گل خواستگاری نیز مشکلی ندارد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه
من از روزی که از رشته مدیریت کسب‌ و کار فارغ‌التحصیل شدم، تصمیم گرفتم دنیای خودم و اطرافم رو بهتر کنم. در کنار کار، ورزش و مطالعه مهم‌‌ترین بخش برنامه‌های روزانه من هستن و به عنوان یک کارشناس محتوا، تلاش می‌کنم با قلمم دنیای محتوای فارسی رو قشنگ‌تر کنم.
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دیدگاه شما بعد از تائید توسط پشتیبانی سولین بازار نمایش داده خواهد شد .