Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

گل ماه تولد مناسب هر فرد چیست؟

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل هدیه دادن، آن هم در روز تولد می‌تواند احساس خوب و پیوند عمیق قلبی بین ما و عزیزانمان را چند برابر کند. اما ممکن است گاهی هنگام انتخاب گل دچار سردرگمی بشوید یا مثل بسیاری از افراد تنها به سفارش گل رز اکتفا کنید. برای این که گل‌های خاص و متناسب با روز و ماه تولد عزیزانتان هدیه دهید اطلاع از انواع گل ماه تولد میلادی و شمسی و نماد گل ماه تولد می‌تواند به شما کمک کند.

حتی اگر می‌خواهید روز تولدتان گل هدیه بگیرید می‌توانید از ویژگی‌ها، زیبایی‌ها و نماد گل‌های مختلف با عزیزان خود صحبت کنید تا آن‌ها هم با گل ماه تولد شما آشنا شوند. اگر عزیزان شما در مناطق مختلفی زندگی می‌کنند و قصد انتخاب گل ماه تولدشان را دارید، نگران نباشید، معنی گل ماه تولد معمولا در سراسر جهان یکسان است.

در میان فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف، گل ماه تولد در کره جنوبی طرفداران بسیاری دارد. به عنوان مثال گل ماه تولد اکتبر یا گل ماه تولد مهر، گل‌های همیشه بهار و کیهان و نماد گرما، خلاقیت، روح پرشور، تعادل و آرامش هستند.

خرید و سفارش انواع گل و گیاه در گلفروشی آنلاین سولین بازار

در این مقاله از مجموعه مقالات سولینت، مجله سولین بازار، به معرفی گل ماه های تولد میلادی و معنی گل تولد هر ماه پرداخته‌ایم. گل تولد شما نیز در این فهرست قرار دارد. برای آشنایی با هر یک از این گل‌ها و نمادهایشان، خرید انواع گل تازه و کسب اطلاع از قیمت گل، با ما همراه باشید.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

تاریخچه گل ماه تولد چیست؟

از قرن‌های بسیار دور، گل‌ها معنا و نماد متفاوتی داشتند. اما توجه به گل مربوط به ماه تولد در روم باستان به اوج خود رسید. رومی‌ها معتقد بودند هدیه دادن گل ماه تولد شما، عشق و محبت را بین افراد زیاد می‌کند و اگر گل زاد روز خود را دریافت کنید، خوش‌شانس و در برابر حوادث ایمن خواهید بود. با گذر زمان و در طول قرن‌های ۱۸ و ۱۹ از گل‌های بیشتری به عنوان گل ماه تولد میلادی استفاده می‌کردند.

گل‌ها نه تنها در کشورها و تمدن‌های غربی بلکه در کشورهای آسیای شرقی و در مراسم‌های مختلف استفاده می‌شوند. گل ماه تولد در کره جنوبی و سنگاپور، مفاهیم عمیق و جذابی دارند. امروزه حداقل یک گل برای ماه تولد هر فرد وجود دارد که می‌توانید با خرید گل تولد مناسب همان ماه برای عزیزتان، چه به صورت دسته گل، یا به صورت باکس گل، سبد گل یا حتی چند شاخه گل، او را خوشحال کنید.

همه ما دوست داریم گل‌هایی تازه تهیه و برای مدت‌ها از آن‌ها نگهداری کنیم. قبل از خرید گل لازم است به نکاتی مانند استوار بودن ساقه‌ها، بسته بودن غنچه‌ها و … توجه کنیم. خرید گل نکات مهم دیگری نیز دارد که در مقاله راهنمای خرید و انتخاب گل تازه و نگهداشتن گل به مدت طولانی به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم از مطالعه این مقاله غافل نشوید.

rose 1 copy

گل ماه تولد شما چیست؟

ماه‌های تولد ویژگی و خصوصیات مختلفی دارند. هر کدام از این ماه‌ها علاوه‌بر سنگ مخصوص به خود، گل‌های مخصوصی نیز دارند. در فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف، هر ماه یک یا دو گل دارد. نماد گل ماه های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

برخی از آن‌ها نماد عشق، برخی نماد شادی و برخی دیگر نماد پاکی و محبتی خالصانه هستند. اطلاع از معنی گل ماه تولد به شما کمک می‌کند هنگام خرید انواع گل تازه و هدیه تولد دغدغه کمتری داشته باشید. در ادامه، گل ماه های میلادی و نماد گل ماه تولد را برای شما شرح داده‌ایم.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد فروردین:  

ماه فروردین از ۲۰ مارس (March) شروع می‌شود و تا ۱۹ آوریل (April) ادامه دارد. مینا یا دٍیزی و گل نخود گل‌های این ماه هستند. گل‌ مینا علاوه‌بر زیبایی، خواص دارویی بسیاری دارد و از آن در درمان بیماری‌هایی مانند سرفه، مشکلات گوارشی و بیماری‌های پوستی استفاده می‌کنند. گل نخود نیز گل‌ معطر رونده‌ای هست که می‌توان آن را در رنگ‌های صورتی، بنفش، آبی یا سفید تهیه کرد.

این گل بومی مناطق مدیترانه و جنوب ایتالیا است. نماد گل ماه فروردین، معصومیت، عشق خالصانه، محبت، لذت، قدردانی و وفاداری است. بسته به شرایط آب‌وهوایی گل مینا از اوایل بهار تا اواخر پاییز رشد می‌کند. اگر فروردین ماهی هستید و می‌خواهید از گل ماه تولد خود بهتر نگهداری کنید، حداقل ۶ ساعت در طول روز، گل خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد اردیبهشت:

ماه اردیبهشت معادل ماه می میلادی است. زنبق دره  و زالزالک گل‌های ویژه این ماه هستند. زنبق دره گلی بوته‌ای با برگ‌های سبز براق است. زنبق دره، گیاهی بومی اروپا است اما در بخش‌هایی از آسیا و آمریکای شمالی نیز پیدا می‌شود. زیبایی و عطر شیرین زنبق دره را به گلی پرطرفدار تبدیل کرده است. این گل خواص درمانی بسیاری دارد و در درمان بیماری‌هایی از جمله بیماری‌های قلبی و سردرد استفاده می‌شود.

زنبق دره معمولا در اواخر فصل بهار شکوفه می‌دهد. برای نگهداری از این گل باید آن را در سایه، خاکی با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی قرار دهید. زالزالک نیز دیگر گل ماه تولد اردیبهشت است. این گل در نیمکره شمالی زمین، از جمله اروپا، آسیا و آمریکا رشد می‌کند. از زالزالک در درمان بیماری‌های گوارشی، اضطراب و ناراحتی‌های پوستی استفاده می‌شود. نماد گل ماه اردیبهشت فروتنی، شادی، لطافت، امید و خوش‌بینی است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد خرداد:

گل‌های رز و پیچ امین الدوله، گل ماه تولد خرداد یا ژوئن هستند. گل رز از هزاران سال پیش و در تمدن‌های چین، مصر و یونان و برای کارهای مختلفی از جمله اهداف دارویی، آشپزی و زینتی استفاده می‌شد. این گل، گل ملی ایالات متحده آمریکا، انگلستان و بلغارستان و بومی اروپا، آسیا و آمریکای شمالی است.

گل رز از فصل بهار تا زمستان رشد می‌کند و به خاک با زهکشی مناسب و حداقل ۶ ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد. پیچ امین الدوله نیز درختچه‌ای چوبی با برگ‌های ظریف و گل‌های معطر و برگ‌های بیضی شکل است. پیچ امین الدوله نیز معمولا در تابستان رشد می‌کند. برای نگهداری از این گل، باید آن را در خاکی مرطوب، غنی‌شده از مواد آلی و با زهکشی خوب قرار دهید. نماد گل ماه تولد خرداد عشق پایدار، اشتیاق و زیبایی است.

گل ماه تولد تیر:

ماه تیر معادل ماه جولای میلادی است. گل زبان در قفا (دلفیس) و نیلوفر آبی گل‌های مخصوص این ماه هستند. زبان در قفا گیاهی بومی نیمکره شمالی با برگ‌های ظریف است. این گل معمولا از اواخر بهار تا اوایل تابستان و در خاک حاصلخیز رشد می‌کند.

نیلوفرهای آبی نیز گل‌هایی با رنگ‌های سفید، صورتی، زرد یا قرمز هستند. این گل‌ها بومی مناطق گرمسیری و معتدل از جمله آمریکای شمالی و جنوبی، آسیا و استرالیا هستند. این گل در تمدن‌های باستانی چین و مصر برای خواص درمانی‌شان استفاده می‌شدند. نماد گل ماه تولد تیر ماهی خلوص، تولد دوباره، عشق، نرمی و لطافت است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد مرداد:

گلایول و خشخاش گل‌های ویژه ماه مرداد یا آگوست هستند. گلایول، بومی آفریقای جنوبی، اروپا و آسیا است. شاخه‌های این گل علاوه‌بر هدیه دادن، در درمان بیماری‌های مختلف نیز استفاده می‌شوند. گلایول معمولا در تابستان و خاک با زهکشی خوب رشد می‌کند. خشخاش‌ها گل‌هایی با رنگ‌های قرمز، صورتی، نارنجی، زرد و سفید هستند. این گل بومی اروپا و آسیا است اما در آمریکای شمالی و استرالیا نیز یافت می‌شود.

خشخاش‌ها از سال‌ها قبل و در تمدن‌های باستانی یونان و روم برای مصارف دارویی و تزئینی استفاده می‌شدند. این گل در اواخر بهار و اوایل تابستان، در خاک غنی و با زهکشی رشد می‌کند. نماد گل ماه مرداد روح قوی، انعطاف‌پذیری و تعادل بین واقعیت و خیال است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد سپتامبر یا شهریور:

گل ماه تولد سپتامبر آستر (دیزی) و شکوه صبح است. آستر، گل بومی آمریکای شمالی، اروپا و آسیا است. این گل در رنگ‌های قرمز، صورتی، بنفش، آبی و سفید در بازار موجود است. آسترها از اواخر تابستان تا اوایل پاییز، در محیط‌های نیمه سایه و خاکی با زهکشی خوب رشد می‌کنند.

از این گل در درمان بیماری‌های مختلف از سردرد گرفته تا نیش مار استفاده می‌شود. گل شکوه صبح، صبح‌ها شکوفا و عصرها بسته می‌شود. این گل بومی مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری قاره آمریکا است. از این گل علاوه‌بر هدیه دادن، در درمان بیماری‌های مختلفی مانند سردرد و روماتیسم استفاده می‌شود. نماد گل ماه شهریور عشق، خرد، ایمان، محبت و فناپذیری است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد مهر:

ماه مهر معادل ماه اکتبر میلادی است. گل‌ ماه تولد اکتبر گل همیشه بهار و کیهان است. گل‌های همیشه بهار، گل‌هایی رنگارنگ و بومی آمریکای شمالی و جنوبی هستند که خواص دارویی درمانی بسیاری دارند. از این گل در مراسم‌های مذهبی یا برای اهداف زینتی استفاده می‌شوند.

همیشه بهار آفتاب کامل را ترجیح می‌دهد و خاک حاصلخیز با زهکشی خوب رشد می‌کند. گل‌ کیهان یا کاسموس گل‌هایی ظریف با رنگ‌های صورتی و سفید هستند. این گل آفتاب کامل را ترجیح می‌دهد و در انواع خاک با زهکشی خوب رشد می‌کند. نماد گل ماه مهر گرما، خلاقیت، روح پرشور، تعادل و آرامش است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد آبان:

گل ماه تولد آبان یا نوامبر، گل داوودی و صدتومانی (پائونیا) است. داوودی‌ها گل‌هایی رنگارنگ و جذاب هستند.  بیش از ۲۵۰۰ سال است که این گل در چین رشد می‌کند. داوودی‌ها خواص دارویی و زینتی گوناگونی دارند. برای نگهداری از این گل به شرایط خاصی نیاز نیست اما باید در محیط‌های آفتابی و خاکی با زهکشی خوب قرار بگیرند. گل صدتومانی بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد.

این گل ابتدا در چین و سپس در آمریکای شمالی و اروپا پرورش یافته است. صدتومانی در رنگ‌های صورتی، سفید و قرمز وجود دارد. این گل به آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب نیاز دارد. نماد گل ماه آبان، دوستی، عشق، شادی، رفاه، افتخار و روحیه پرشور است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد آذر یا دسامبر:

گل‌های نرگس سفید و هالی، گل ماه تولد دسامبر هستند. نرگس سفید یا کاغذی، گیاهانی پیازی با گل‌های کوچک و ظریف هستند. این گل بومی مدیترانه مخصوصا شبه جزیره ایبری است. این گل به نور غیر مستقیم نیاز دارد. هالی دومین گل ماه تولد دسامبر، درختچه‌ای کوچک است. این گل بومی اروپا، شمال آفریقا و آسیا است. گل هالی را باید در محیط‌هایی با نور غیر مستقیم و سایه نگه داشت. نماد گل ماه آذر تولد دوباره، شروعی جدید، امید، امنیت، شادی و حسن نیت است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد دی یا ژانویه:

 اگر قصد خرید گل برای یک دی ماهی را دارید می‌توانید گل ماه تولد دی، میخک یا گل برفی را تهیه کنید. میخک گلی محبوب یونانی‌ها و رومی‌های باستان و بومی منطقه مدیترانه است. این گل خوشبو و جذاب در مراسم‌های جشن و به عنوان یکی از مواد اولیه صنعت عطر و لوازم آرایشی استفاده می‌شود.

گل میخک در خاک حاصلخیز و نیمه‌آفتابی رشد می‌کند. گل برفی، بومی اروپا و خاورمیانه است که در مناطق جنگلی مرطوب رشد می‌کند. این گل معمولا در نیمه‌های زمستان تا اوایل بهار، در محیط نیمه آفتابی و خاکی با زهکشی خوب رشد می‌کند. نماد گل ماه دی عشق، احساسات عمیق، قدردانی، شانس، امید و شروعی دوباره است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد بهمن:

با خرید گل ماه تولد بهمن، گل‌های بنفشه (ویولا) و پامچال، می‌توانید عشق را به عزیزان خود منتقل کنید. گل‌های بنفشه بومی نیمکره شمالی از جمله اروپا، آسیا و آمریکای شمالی است. این گل در تمدن‌های مختلف مانند یونان باستان، روم و ایران و در مراسم‌های فرهنگی و مذهبی استفاده می‌شد.

بنفشه‌ها در هوای متعدل، خاک حاصلخیز و محیط نیمه آفتابی رشد می‌کنند. پامچال گلی با رنگ‌های سفید، زرد، صورتی و بنفش است. این گل در نیمکره شمالی و مناطق معتدل اروپا، آسیا و آمریکای شمالی رشد می‌کند. نماد گل ماه بهمن فروتنی، وفاداری، خرد، عشق و فداکاری است.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

گل ماه تولد اسفند یا مارس:

گل زیبای نرگس، گل ماه تولد اسفند است. نرگس‌، گلی بومی اروپا، آسیای غربی و شمال آفریقا است. این گل با غنچه‌های زیبای خود فرا رسیدن بهار را اعلام می‌کند. یونانیان و رومی‌های باستان از گل ماه تولد مارس، در طب سنتی و ساخت عطر و لوازم آرایشی استفاده می‌کردند. نرگس‌ها در آفتاب کامل یا نیمه‌سایه رشد می‌کنند. نماد گل ماه تولد مارس، شروع جدید، تولدی دوباره و فرا رسیدن بهار است.

ماه‌های سالگلنماد
فروردین
مینا و گل نخود
معصومیت، عشق خالصانه، وفاداری، محبت، لذت و قدردانی
اردیبهشت
زنبق دره  و زالزالک
فروتنی، شادی، لطافت، امید و خوش‌بینی
خرداد
رز، پیچ امین الدوله
عشق پایدار، اشتیاق و زیبایی
تیر
زبان در قفا، نیلوفر آبیخلوص، تولد دوباره، عشق، نرمی و لطافت
مردادگلایول، خشخاشروح قوی، انعطاف‌پذیری و تعادل بین واقعیت و خیال
شهریور

آستر، شکوه صبح
عشق، خرد، ایمان، محبت و فناپذیری
مهر
همیشه بهار، کیهان
گرما، خلاقیت، روح پرشور، تعادل و آرامش
آبان

داوودی، صد تومانی
دوستی، عشق، شادی، رفاه، افتخار و روحیه پرشور
آذر
نرگس سفید، هالی
تولد دوباره، شروعی جدید، امید، امنیت، شادی و حسن نیت
دی


میخک، گل برفی
عشق، احساسات عمیق، قدردانی، شانس، امید و شروعی دوباره
بهمن
بنفشه، پامچال
فروتنی، وفاداری، خرد، عشق و فداکاری
اسفند
نرگس
شروع جدید، تولدی دوباره و فرا رسیدن بهار
لیست گل هر ماه تولد

گل‌ها، علاوه‌بر تولد در مناسبت‌های مختلف دیگر از جمله مراسم‌های عقد و ازدواج، روز عشق، روز پدر و مادر استفاده می‌شوند. اگر نمی‌دانید چه گلی را برای چه مراسمی تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله گل مناسب هر مناسبتی را حتما مطالعه کنید.

انواع گل ماه تولد| فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

خلاصه نکات مهم گل ماه تولد

انتخاب گل ماه تولد و خرید آن، یکی از سخت‌ترین کارها است. در بسیاری از مواقع، ذهن ما ناخودآگاه به سمت انتخاب گل رز می‌رود، در صورتی که هر ماه تولد، گل مخصوص به خود را دارد. برای این که راحت‌تر گل دلخواه خود را انتخاب کنید لازم است درباره انواع گل ماه تولد میلادی و نماد گل ماه تولد اطلاعاتی داشته باشید.

نماد گل ماه های تولد و معنی گل ماه تولد طبق زمان رشد، رنگ‌ها و ویژگی‌های آن‌ها تعیین می‌شود. به عنوان مثال، گل بنفشه و گل پامچال، گل ماه بهمن و نماد فروتنی، عشق، وفاداری، فداکاری و خرد هستند. گل‌ها در فرهنگ مختلف معمولا نماد و مفهوم یکسانی دارند. در میان‌ کشورهای مختلف گل ماه تولد در کره جنوبی و سنگاپور و به طور کلی در کشورهای آسیای شرقی طرفداران بسیاری دارند.

خرید و سفارش انواع گل و گیاه در گلفروشی آنلاین سولین بازار

از این که برای شناختن گل ماه تولد همراه ما بودید، خوشحالیم. گل ماه تولد شما در گلفروشی آنلاین سولین بازار موجود است. شما می‌توانید برای خرید انواع گل تازه و کسب اطلاع از قیمت گل یا ثبت نظر، پیام خود را در قسمت دیدگاه‌ها ثبت کنید.

سوالات متداول شما:

1. گل ماه تولد مهر چیست؟

گل‌های ماه مهر همیشه بهار و کیهان هستند.

2. گل ماه تولد فروردین چیست؟

مینا و گل نخود گل‌های فروردین هستند. نماد این گل‌ها معصومیت، عشق خالصانه، وفاداری، محبت، لذت و قدردانی است.

3. گل ماه تولد مرداد چیست؟

گلایول و خشخاش گل مرداد و نماد روح قوی، انعطاف‌پذیری و تعادل بین واقعیت و خیال هستند.

4. شرایط نگهداری از گل ماه تولد چیست؟

شرایط نگهداری از گل‌های ماه تولد یکسان نیست. برخی از این گل‌ها به نور زیاد و برخی به سایه نیاز دارند. شما می‌توانید با پیدا کردن ماه تولد خود در فهرست موجود در مقاله، شرایط نگهداری از گل ماه تولدتان را مطالعه کنید.

5. نماد گل ماه تولد اردیبهشت چیست؟

زنبق دره  و زالزالک گل‌های ماه اردیبهشت و نماد فروتنی، شادی، لطافت، امید و خوش‌بینی هستند.

6. گل ماه تولد متولدین آذر چیست؟

نرگس سفید و هالی گل‌های این ماه هستند. نماد گل ماه آذر تولد دوباره، شروعی جدید، امید، امنیت، شادی و حسن نیت است.

7. فال گل ماه تولد اردیبهشت چیست؟

طبق طالع بینی گل ماه تولد اردیبهشت، متولدین ماه افرادی افرادی متواضع و شاد هستند.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

Picture of زهرا ناظریه
زهرا ناظریه
من از روزی که از رشته مدیریت کسب‌ و کار فارغ‌التحصیل شدم، تصمیم گرفتم دنیای خودم و اطرافم رو بهتر کنم. در کنار کار، ورزش و مطالعه مهم‌‌ترین بخش برنامه‌های روزانه من هستن و به عنوان یک کارشناس محتوا، تلاش می‌کنم با قلمم دنیای محتوای فارسی رو قشنگ‌تر کنم.
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دیدگاه شما بعد از تائید توسط پشتیبانی سولین بازار نمایش داده خواهد شد .