Picture of مریم صالحی
مریم صالحی

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

۱۳ ایده خاص برای خرید هدیه روز مادر

خرید گل روز مادر از سولین بازار
 • برای گل روز مادر، چه گلی بهتر است؟
 • همرا ه با گل روز مادر چه هدیه ای بخریم؟
 • برای گل روز زن، چه گلی بخریم؟
 • قیمت گل روز مادر چقدر است؟
 • برای خرید گل روز مادر چه نکاتی را در نظر بگیریم؟
 • گل روز مادر اقتصادی و ارزان، چه گلیست؟
خرید گل روز مادر

ایده های جالب گل روز مادر و هدیه روز مادر

کشورهای مختلف دنیا، روز مادر را در تاریخ‌های مختلفی جشن می‌گیرند و به این مناسبت، عشق و محبت خود را به مادران خود ابراز می‌کنند. این رویداد در تقویم ایران با «روز زن» مصادف شده و ایرانی‌ها هر دو مناسبت را در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا جشن می‌گیرند. به همین مناسبت، هر سال شور خاصی در بازار بر پا می‌شود و از پیر تا جوان سعی می‌کنند هدایایی برای مادران و همسران خود خریداری کنند؛ حل بعضی از افراد به دنبال هدیه روز مادر لاکچری هستند، همینطور گل روز مادر لاکچری، در مقابل بعضی دیگر به دنبال هدیه روز مادر ارزان و گل روز مادر ارزان اما عاشقانه و احساسی.

در این مقاله، ما لیستی از ۱۳ ایده خاص برای گل روز مادر و همچنین گل تبریک روز زن همرا ه با  ۱۳ ایده خلاقانه به عنوان هدیه روز مادر و هدیه روز زن تهیه کرده‌ایم که و امیدواریم پیشنهادها بتواند به شما در خرید هدیه و گل روز مادر کمک کند.

خرید اینترنتی انواع گل و گیاه آپارتمانی ارزان قیمت

نکات مهم خرید هدیه روز مادر

اما قبل از هر چیز باید بدانیم در خرید کادو روز مادر، به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم. هر مادر سلیقه ی متفاوت مخصوص به خود دارند؛ بعضی از آن ها کادو های شیک و یا فانتزی تر را دوست دارن، اما بعضی تنها با یک نامه که حرف دل شماست احساساتی می شوند. مادر هایی هستند که از وسایل دکوری منزل، و یا وسایل کاربردی آشپزخانه استقبال می کنند، در مقابل مادرهایی هم هستند که اعتقاد دارند وسایل منزل و آشپزخانه مربوط به همه ی اعضای خانواده است و وسیله ای شخصی مانند لباس، روسری، یا لوازم آرایشی را ترجیح می دهند. اما برخی از آن ها هم هستند که کارهای خدماتی را ترجیح می دهند، به این معنی که به جای صرف وقت و هزینه برای یک کادو خاص، به سراغ وقت گذاشتن برای او و یا مشارکت در کارهای منزل و تعمیرات وسایل بروید مثلا اگر لامپ سوخته ای در خانه تعویض نشده است و یا وسیله ای نیاز به تعمیر و یا شستشو دارد که مادر برای انجام آن نیاز به کمک شما داشته باشد.

نکته دوم، بودجه شماست. به میزان هزینه ای که می خواهید برای مادر و یا همسر خود صرف کنید، خوب فکر کنید، چرا که هیچ مادری و یا قطعا هیچ زنی نمی پسندد که شما بابت هدیه روز مادر به دردسر بیوفتید و یا زیر بار قرض بروید. در ادامه در مورد نکات مهم خرید گل روز مادر صحبت خواهیم کرد.

حال، در اینجا سوالی که مطرح می شود این است که، چطور بایدگل هدیه روز مادر مناسب را انتخاب کرد؟ در پاسخ این سوال، باید گفت که: اول باید توجه کنید که سلیقه ی مادر و یا همسرتان چیست، به چطور گل و یا هدیه ای علاقه دارد، مثلا گل های شاخه را بیشتر می پسندد و یا گلدان های گیاهی را. قیمت گل و یا هدیه برایش مهم است و یا بیشتر به هدایای معنوی علاقه مند است. مهمترین عامل هم میزان مبلغیست که شما می توانید هزینه کنید. با در نظر داشتن این موارد، می توانید مادر و یا همسرتان را خوشحال کنید.

باکس گل پونی

۱. باکس گل پیونی و جواهرات

یک ایده لاکچری برای گل روز مادر و هدیه روز مادر: شاید در وضع اقتصادی امروز، انجام این پیشنهاد برای همه مناسب و امکان‌پذیر نباشد، اما تهیه یک پلاک یا انگشتر قیمتی حتماً گزینه‌ای ارزنده برای هدیه روز مادر و هدیه روز زن خواهد بود. حتی می‌توانید از جواهرفروش بخواهید حرف نخست یا نام کامل مادرتان را روی جواهراتی که می‌خرید حک کند و به این شیوه، هدیه خود را برای مادرتان جاودانه کنید.

 پیشنهاد می‌کنیم جواهری را که به‌عنوان هدیه روز مادر تهیه کرده‌اید با یک دسته‌گل روز مادر از گل‌های مورد علاقه او سِت کنید تا ضمن سورپرایز مادر، به زیبایی و جلوه بصری هدیه روز مادر اضافه کنید. قطعا، یک هدیه لاکچری روز مادر، گل روز مادر لاکچری هم می طلبد. یک دسته گل آنتوریوم و لیسیانتوس بزرگ، یا شاید باکس گل پیونی که نشانه ثروت است، گزینه خوبی به عنوان باکس گل روز مادر و یا هدیه گل روز زن می باشد.

خرید دسته گل رز هلندی

۲. یک دسته گل رز هلندی و تجربه روز اسپا:

از مادرتان و همسرتان با یک روز آبگرم آرامش بخش پذیرایی کنید. یک کوپن آبگرم را همراه با یک دسته گل آرام بخش اسطوخودوس، بابونه یا دسته گل مریم ارائه دهید.

 و یا می توانید برای گل روز مادر و گل روز زن یک دسته گل رز هلندی بزرگ خریداری کنید و یک پاکت حاوی کوپن آبگرم و یک کارت تبریک روز مادر را بین شاخه های گل آن قرار دهید.

اگر برای خریدگل روز مادر، و اطلاع از موجودی و قیمت گل هدیه روز مادر با مشکلی مواجه شدید، می توانید از کارشناسان سولین بازار مشاوره بگیرید.

خرید باکس گل داوودی

۳. باکس گل داوودی و رسید کلاس آشپزی یا شیرینی پزی

اگر به دنبال گل روز مادر ارزان و اقتصادی هستید، می توانید باکس گل رز کوچک را انتخاب کنید. در این باکس گل مادر،  هم از گل رز استفاده شده و هم از یک شاخه گل ارکیده. و یا می توانید از باکس گل داوودی به عنوان گل روز مادر ارزان ویا گل روز زن ارزان استفاده کنید.

 بسیاری از مادران و همسران ایرانی شیفته آشپزی هستند و این هنر را از امتیازات خود می‌دانند. از قدیم هم این مثل کاربرد داشته که فلان خانم «از هر انگشتش هزار هنر می‌ریزد» و بخصوص آشپزی خوبی دارد. برای مادرانی که به آشپزی و هنرهای مشابه آن (مثلاً شیرینی‌پزی، کیک‌پزی و غیره) علاقه‌مند هستند، شرکت رایگان در یک دوره یا کلاس آشپزی می‌توانند یک هدیه روز مادر وسوسه‌انگیز و جذاب باشد.

 خوشبختانه امروزه در کشور ما دوره‌های آشپزی، شیرینی پزی و یا کافی شاپ زیاد برگزار می‌شود و دستتان برای انتخاب دوره باز خواهد بود. پیشنهاد ما این است که رسید شرکت در چنین دوره هایی را  در کنار یکی از گل‌های مورد علاقه مادرتان به عنوان هدیه روز مادر به او هدیه دهید.

اگر نمی دانید چطورگل تازه بخرید و یا برایتان این سوال پیش آمده است که، چطور گل را تازه نگه دارید؟

 پس حتما، مقاله «چطور گل تازه بخریم؟ نکات مهم انتخاب، خرید و نگهداری گل تازه » را مطالعه کنید. 

خرید گل لیلیوم

۴. باکس گل آنتوریوم و لیلیوم و کتاب‌ موردعلاقه مادر

به عنوان باکس گل روز مادر و باکس گل روز زن، لیلیوم و آنتوریم ترکیب بسیار خوبی هستند. هم گل های خاصی هستند، هم رنگ خاصی دارند. مثلا با یک باکس گل آنتوریوم و لیلیوم صورتی میتوانید از زحمات مادر عزیز خود قدردانی کنید.

اگر مادر شما به مطالعه ویادگیری علاقه‌مند است، می‌توانید یکی از کتاب‌های موردعلاقه‌اش را خریده، چند جمله عاشقانه، یا حرف دل خود را ابتدای کتاب بنویسید و به‌عنوان هدیه روز مادر به او تقدیم کنید.

خرید باکس گل رنگارنگ

۵. سبد گل رنگارنگ و لوازم و ابزار هنری

اگر مادر شما و یا همسرتان به اکثر رنگ ها به خصوص رنگ های شاد علاقمند است، سبد گل رنگارنگ گزینه ی خوبی برای گل روز مادر یا گل روز زن می باشد.

بعضی از مادرها، در زمینه‌هایی از هنر، دستی بر آتش دارند؛ بعضی به نقاشی علاقه‌مند هستند؛ برخی خطاطی دوست دارند؛ برخی دیگر به خیاطی علاقه دارند و بسیاری دیگر به هنرهایی مانند قالیبافی، سفالگری، مجسمه‌سازی و مانند آن.

 تهیه لوازم و ملزومات این هنرها، می‌تواند گزینه خوبی برای هدیه روز مادر باشد و ذوق هنری مادر شما را تقویت کند. با دریافت این هدیه، مادر شما احساس خواهد کرد که شما حس هنری و زیبابی‌دوستی او را تحسین می‌کنید.

خرید گیاه گلدار آنتوریوم

۶. گلدان گل آنتوریوم و تجهیزات تناسب اندام

شاید کمتر کسی را بتوان یافت که ضرب‌المثل «تن سالم در بدن سالم» را نشنیده باشد. تناسب اندام همیشه از دغدغه های خانم ها بوده و بسیاری از خانم‌ها، با رژیم‌های غذایی، ورزش‌های مختلف یا استفاده از دارو، سعی می‌کنند به اندام دلخواهشان دست پیدا کنند.

 به همین رو، یکی از گزینه‌های خوب برای هدیه روز مادر، خرید یک وسیله ورزشی یا حداقل، پرداخت هزینۀ ثبت‌نام او در یک کلاس ورزشی باشد. تردمیل، دوچرخه ثابت، دمبل وکش ورزشی از جمله تجهیزاتی است که می‌توان در خانه با آنها به انجام فعالیت‌های ورزشی پرداخت.

البته در صورتی که مادر شما نگهداری از گلدان گل آپارتمانی را ترجیح می دهید، می توانید یک گلدان گل آنتوریوم  را به عنوان گل روز مادر خریداری کنید و در کنار وسیله ورزشی  می‌تواند علاوه‌بر اینکه نشانگر عشق و محبت شما به مادرتان باشد، در هنگام ورزش نیز انگیزه و انرژی دوچندانی به او بدهد.

اگر دانش زیادی در خرید گل و گیاه آپارتمانی ندارید و یا در مورد نحوه نگهداری آن چیز زیادی نمی دانید، مقاله « راهنمای کامل خرید و نگهداری گل و گیاه آپارتمانی» مناسب شماست و یا حتی می توانید این مقاله را به مادر و یا همسرتان هم توصیه کنید که راحتتر از گل هدیه خود نگهداری کنند.

خرید گل ارکیده از سولین بازار و تجهیزات آروماتراپی

۷. شاخه گل ارکیده فالانوپسیس و تجهیزات آروماتراپی

در زندگی مدرن و پردغدغه امروز، آرامش از ضروریات زندگی همه افراد به حساب می‌آید. یکی از راهکارهای ارائه‌شده برای این منظور، دستگاه‌های پخش‌کننده رایحه گیاهان دارویی طبیعی است و به درمان تنش‌ها و ناراحتی‌های عصبی کمک می‌کند. این نوع از درمان را عموماً با نام‌هایی مانند «آروماتراپی»، «رایحه‌درمانی» و «اسانس‌درمانی» می‌شناسند.

شما می‌توانید با خرید عودهای دارای رایحه مورد علاقه مادر خود به‌همراه یک جاعودی شکیل، و یا خرید یک دستگاه رایحه‌درمانی و رایحه‌های مورد علاقه مادرتان، آرامش را در طول روز برای او به ارمغان آورید. این تجهیزات نیز گزینه‌های خیلی خوبی برای هدیه روز مادر و یا هدیه روز زن محسوب می‌شود.

در کنار این هدیه، می توانید یک شاخه گل ارکیده فالانوپسیس بسیار زیبا، را انتخاب کنید و به مادر و یا همسرتان تقدیم کنید.

خرید گیاه آپارتمانی از سولین بازار

۸. گلدان سانسوریا و اشتراک در یک مجله یا رسانه موردعلاقه

در صورتی که به دنبال گل روز مادر ارزان و اقتصادی و همچنین هدیه روز مادر ارزان هستید، این گزینه مناسب شماست.

هدیه روز مادر حتماً لازم نیست یک هدیه مادی و فیزیکی باشد. امروزه رسانه‌های مختلفی در دسترس ما قرار گرفته و با پرداخت یک حق اشتراک معقول می‌توان از محتواهای تقریباً نامحدودی استفاده کرد. نمونه این نشریات، پلتفرم‌های خرید و مطالعه کتاب برخط (مثل فیدیبو و طاقچه) و پلتفرم‌های پخش فیلم و سریال (مثل فیلیمو، نماوا، فیلم‌نت و …) است که با پرداخت یک مبلغ اشتراک سالانه، می‌توانید تا یک‌سال خیال مادرتان را از تماشای فیلم‌ها و سریال‌های موردعلاقه‌اش راحت کرده یا دسترسی مادرتان را به هزاران کتاب و مجله راحت کنید.

خرید انواع گیاهان آپارتمانی مثلا یک گلدان سانسوریا و قراردادن آن در کنار تلویزیون، علاوه بر زیباسازی فضای منزل می‌تواند در هنگام تماشای فیلم‌های پلتفرمی که برای مادر خود خریداری کرده‌اید، او را به یاد شما بیندازد.

در صورتی که در مورد خرید و نگهداری گل و گیاه آپارتمانی در فصل زمستان اطلاعات کافی را ندارید، این مقاله را مطالعه کنید.

خرید شاخه گل سرخ

۹. یک شاخه گل رز سرخ و نامه محبت‌آمیز

شاید هیچ‌چیز مثل خواندن یک نامه محبت‌آمیز با دست‌خط شما نتواند مادرتان را به وجد آورد. نامه شاید اقتصادی‌ترین گزینه از بین همه گزینه‌های پیشنهادشده در این مطلب باشد اما ارزش معنوی آن آنقدر بالاست که فرد دریافت‌کننده حتی ممکن است یک نامه را تا سال‌های سال با خودش نگه دارد.

 البته که نامه را بهتر است به رسم سنت، با یک شاخه گل سرخ، به عنوان گل روز مادر، همراه کنید. چرا که یک شاخه گل رز نشان دهنده ی بی همتا و خاص بودن شخص مورد نظر می باشد.

گل لیسیانتوس

۱۰. دسته گل لیسیانتوس و چاپ عکس خانوادگی روی شاسی

اگر مادر شما یا همسرتان به رنگ بنفش علاقمند است، می توانید یک دسته گل با تم رنگی بنفش انتخاب کنید. شما می توانید در صفحه سبد گل سولین بازار ، انواع گل هایی که به رنگ بنفش هستند را ببینید. سولینت، یک دسته گل لیسیانتوس بنفش، را به عنوان گل روز مادر یا گل روز زن، به شما پیشنهاد می دهد.

و به عنوان هدیه روز مادر یا روز زن می توانید خاطرات ارزشمند خانوادگی خود را در قالب یک عکس زیبا ماندگار کنید. شما می‌توانید با چسباندن عکس خانوادگی خود روی شاسی و نصب آن روی دیوار منزل، خاطرات خود را ابدی کنید.

خرید گل رز جاودان

۱۱. باکس رز جاودان و عطر یا ادکلن

بعضی از مادرها شامه‌ای قوی دارند و هیچ‌چیز به اندازه یک عطر خوشبو آنها را به وجد نمی‌آورد. یک عطر خوشبو می‌تواند به مادرتان احساس آرامش و اعتمادبه‌نفس بدهد و همچنین می‌تواند با هر بار استفاده، مادرتان را به یاد شما و ارزشی که برای او قائل بودید بیندازد. بنابراین، یک عطر خوشبو شاید گزینه جذابی برای هدیه روز مادر باشد. البته می‌توانید عطر را با خرید یک باکس گل رز جاودان کامل کنید. باکس گل رز جاودان، برای گل روز مادر و یا گل روز زن، بسیار خاص و زیباست. چون عمر طولانی دارند و همچنین رنگ های زیبایی.

گل روز مادر

۱۲. باکس گل رز و آلسترومریا و لوازم الکترونیکی

به عنوان گل روز مادر و یا گل روز زن، می توانید از بین انواع باکس گل یکی را انتخاب کنید، مثلا یک باکس گل رز و آلسترومریا یک گزینه زیبا و خاص می باشد. مخصوصا اگر گل رز زرد در کنار آلسترومریای بنفش قرار گیرد.

امروزه تقریباً همه افراد در جوامع مختلف به اندازه‌های مختلف از تکنولوژی بهره می‌برند. البته تکنولوژی آنقدر فراگیر شده است که دیگر چاره‌ای جز این نمانده است. به همین رو، بسیاری از مادرها حداقل از یکی از وسایل دیجیتالی مثل تلفن‌همراه، هندزفری، ساعت هوشمند، رایانه یا تبلت و مانند آنها استفاده می‌کنند. شاید یکی از گزینه‌های خوب برای هدیه روز مادر، خرید یکی از این تجهیزات باشد.

 مثلاً اگر نیاز به خرید تلفن‌همراه دارد می‌توانید به‌تنهایی یا با کمک خواهران و برادران خود، اقدام به خرید یک تلفن‌همراه برای مادرتان کنید. یا مثلاً یک پاوربانک، شارژر، هندزفری یا هر تجهیزات جانبی دیگری که نیاز دارید برای او تهیه کنید.

دسته گل نرگس

۱۳. دسته گل نرگس و لوازم آرایشی

روز مادر را با یک دسته گل نرگس زیبا و خوش بو، و چند قلم لوازم آرایشی و بهداشتی مورد علاقه مادرتان جشن بگیرید. از آنجایی که گل نرگس نماد از خود گذشتگی است، گزینه ی مناسبی به عنوان دسته گل روز مادر، یا دسته گل تبریک روز زن است. با این دسته گل می توانید از مادرتان برای تمام از خود گذشتگی هایش در زندگی تشکر کنید.

با خرید لوازم آرایشی یا بهداشتی، هم به مادر خود یادآوری می کنید که باید بیشتر از قبل برای خود، جسم و روح خود وقت بگذارند.

هدیه روز مادر

سخن آخر

در این نوشته، ۱۳ ایده خاص گل روز مادر و ۱۳گزینه خلاقانه برای هدیه روز مادر مرور کردیم. هدایایی که معرفی کردیم از ارزان‌ترین هدیه روز مادر (نوشتن یک نامه) تا گران‌ترین هدیه روز مادر(مثلاً خرید تلفن‌همراه یا هر تجهیزات دیگری) را شامل می‌شود. اینکه کدام گزینه را انتخاب می‌کنید بستگی به شما و توان مالی شما دارد. مثلا می توانید یک دسته گل پیونی بزرگ به عنوان ، یا یک باکس گل رز کوچک، و یا یک شاخه گل رز سرخ را به عنوان ارزانترین گل روز مادر انتخاب کنید.

 امیدواریم پیشنهادات ارائه شده برای شما مفید باشد و بتواند به شما در تصمیم‌گیری برای خرید هدیه روز مادر کمک کند.

خرید اینترنتی انواع گل و گیاه آپارتمانی ارزان قیمت

ارزان ترین هدیه روز مادر، چیست؟

ارزانترین هدیه، اما با ارزشترین هدیه برای یک مادر، نامه ایست که با احساسات پاک شما نوشته شده باشد.

به چه نکاتی باید توجه کرد تا کادوی روز مادر منحصر به فرد و خاص باشد؟

به بودجه یا توانایی خودتان برای ساخت کادوی دست ساز یا خرید کادو، و همینطور به سلیقه و علاقه مادرتان

می توان تک گل رز را به عنوان هدیه به مادر داد؟

بله، تک گل رز نشان دهنده بی همتا بودن شخص مقابل برای شماست.

گل و گیاه آپارتمانی گزینه مناسبی برای هدیه تبریک روز زن است؟

بله، البته.

چه گیاهی مناسب تبریک روز مادر مناسب است؟

بسته به سلیقه شخص مورد نظر، هر گیاهی می تواند باشد، مثلا گل آنتوریوم، گیاه سانسوریا، گیاه زاموفیلیا، بن سای، تراریوم و یا انواع کاکتوس.

پیشنهاد شما برای سبد گل هدیه با رنگ شاد، چه گلی می باشد؟

سبد گل رنگارنگ

چه گزینه‌هایی برای هدیه روز مادر وجود دارد که به سلامتی و رفاه مادرم کمک کند؟

می توانید در او را در کلاس های یوگا یا مدیتیشن ثبت نام کنید، یا منابع آموزشی در مورد تغذیه سالم، یا روان سالم برای او تهیه کنید.

چه کادویی برای روز زن به همسرم هدیه دهم؟

کادوی روز زن بسته به بودجه و سلیقه همسرتان متفاوت می باشد. اما پیشنها ما پک محصولات مراقبت پوستی است که اکثر خانم ها استقبال می کنند.

همسرم شخصیت مستقلی دارد، برای هدیه روز زن چه کادویی برای او بخرم؟

با توجه به شخصیت مستقل همسرتان، می‌توانید یک کتاب جذاب یا یک دوره آموزشی مورد علاقه‌اش را هدیه دهید. همچنین می‌توانید یک بلیط به یک کنسرت یا نمایش مورد علاقه‌اش را خریداری کنید یا یک تجربه جدید مانند یک دوره آموزشی یا یک سفر کوتاه را برایش آماده کنید. بهترین راه برای انتخاب هدیه، شناخت دقیق‌تر از سلیقه و علایق همسرتان می باشد. 

به عنوان هدیه روز زن، چه باکس گلی را پیشنهاد می کنید؟

انتخاب باکس گل بستگی به بودجه و سلیقه همسر و یا مادر شما دارد. اما باکس گل رز، یکه گزینه ی محبوب می باشد و تنوع رنگی بالایی هم دارد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

Picture of مریم صالحی
مریم صالحی
تولید محتوای فارسی و انگلیسی و سئو کار اصلی منه؛ اما عاشق عکاسی و سفر کردن هم هستم. گاهی کار و علاقه ام رو با هم ترکیب می کنم که از پس چالش ها و تجربیات جدید در زندگی بر بیام.
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دیدگاه شما بعد از تائید توسط پشتیبانی سولین بازار نمایش داده خواهد شد .

  شیدا آقاخانی 1402-09-11 پاسخ

  این مقاله واقعاً به من کمک کرد تا این روز خاص را به بهترین شکل ممکن جشن بگیرم.

  نسترن 1402-09-17 پاسخ

  من ۱۵ سالمه. می خوام برای مادرم یه هدیه خاص با هزینه کم بگیرم. پیشنهاد شما چیه؟

  حمید 1402-09-26 پاسخ

  برای کادو روز. مادر، یک گل معرفی کنید که به معنی تشکر از مادر باشه.

  سیمین 1402-11-01 پاسخ

  بسیار جالب بود. مرسی