کد تخفیف ویژه گیاهان آپارتمانی

Solinbazar1403

Picture of مریم صالحی
مریم صالحی

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان

گیاه آپارتمانی در زمستان

نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان برای همه دوستداران گل و گیاه آپارتمانی چالش هایی را به وجود می آورد. از جمله:

 • چگونه گیاه آپارتمانی سالمی در زمستان بخرم؟
 • میزان آبیاری گیاه آپارتمانی چقدر باید باشد؟
 • میزان نور کافی و رطوبت کافی برای گیاه آپارتمانی در فصل زمستان چقدر است؟
 •  آیا می توان گیاه آپارتمانی را در زمستان هرس کرد؟
 • آیا می توان گلدان گیاه آپارتمانی در زمستان تعویض کرد؟

نگهداری گیاهان آپارتمانی در زمستان

دراین مقاله سولینت به همه این سوال ها پاسخ می دهد. ابتد در مورد نحوه خرید گیاه آپارتمانی در زمستان صحبت خواهیم کرد و در ادامه، در مورد نحوه نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان توضیح خواهیم داد، که خود شامل نحوه تامین نور و رطوبت کافی، نحوه آبیاری گیاه آپارتمانی در زمستان، تعویض گلدان در زمستان، کوددهی گیاه آپارتمانی در زمستان و آفت گیاه آپارتمانی در زمستان خواهد بود

می توانید راهنمای کامل خرید و نگهداری گل و گیاه آپارتمانی را هم مطالعه کنید.
خرید گیاه آپارتمانی

۸ نکته مهم خرید گیاه آپارتمانی در زمستان

۱) گیاهانی را انتخاب کنید که در فضای آپارتمان در فصل زمستان توانایی رشد کردن داشته باشند، مانند اسپاتی فیلوم ، گیاه آپارتمانی سانسوریا که برای هدیه روز پدر، روز مادر و یا حتی سالگرد ازدواج گزینه مناسبی میباشند. این گیاهان آپارتمانی مقاوم می توانند در نور کم و هوای با رطوبت کم دوام بیاورند.

خرید اینترنتی انواع گل و گیاه آپارتمانی ارزان قیمت

۲) به برگ های گیاه توجه کنید: به دنبال گیاهانی باشید که برگ های آن سبز روشن باشد و تازه جوانه زده باشند. از گیاهانی که برگ هایی دارای لبه ی قهوه ای ، لکه یا زردی هستند ، خودداری کنید.

۳) بررسی کنید که گیاه آفت نداشته باشد: هر دو طرف برگ گیاه آپارتمانی را بررسی کنید که علائمی از آفات بر روی گیاه نباشد.

۴) به خاک گلدان گیاه آپارتمانی توجه کنید: خاک نباید چسبناک باشد. چون، آب را در خود نگه می دارد و باعث پوسیدگی ریشه گیاه می شود.

نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی

۵) اندازه گل و گیاه آپارتمانی را مد نظر داشته باشید: گیاهان بزرگتر و بالغ تر اغلب، سالم تر هستند. آنها تغییرات دما و رطوبت را بهتر تحمل می کنند. با این وجود، شما باید فضای مد نظر خود برای نگهداری گل و گیاه آپارتمانی را در نظر داشته باشید و گیاه با اندازه مناسب آن فضا را بخرید.

۶) به منظور نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، ریشه ی گیاه آپارتمانی را بررسی کنید: خاک گلدان را به آرامی کنار بزنید و ریشه ها را مشاهده کنید. ریشه های سالم باید رنگ سفید یا برنزه و بافت محکم داشته باشد. به سراغ گیاهانی با ریشه های له شده، بد رنگ و پوسیده نروید.

۷) روش نگهداری گل و گیاه آپارتمانی را بپرسید: در مورد میزان نور مورد نیاز گیاه آپارتمانی ، نحوه آبیاری، میزان رطوبت نور خورشید از فروشندگان فروشگاه مشاوره بگیرید.

۸)گل و گیاه آپارتمانی جدید را برای چند هفته  قرنطینه کنید: با قرنطینه کردن گیاه آپارتمانی جدید خود، مانع گسترش احتمالی آفات به گیاهان قدیمی می شوید.

رعایت این نکات،  به شما کمک می کند که گیاهان آپارتمانی مناسب را در فصل زمستان انتخاب کنید و خانه خود را سرسبزتر و زیباتر کنید.

تجربیات خود را از خرید گیاهان آپارتمانی در فصل زمستان در قسمت دیدگاه، در انتهای مقاله با ما به اشتراک بگذارید و بنویسید که چه چیزی خرید گیاه آپارتمانی را در پاییز و زمستان سخت تر می کند.

تعویض گلدان گل و گیاه آپارتمانی

نکات مهم درمورد خرید و تعویض گلدان گیاه آپارتمانی در زمستان

انتخاب گلدان مناسب برای رشد بهتر گل و گیاهان آپارتمانی  بسیار مهم است. اما، به طور کلی بهتر است که در فصل زمستان گلدان گیاه آپارتمانی خود را تعویض نکنید، مگر اینکه مجبور به تعویض گلدان باشید.

1)  انتخاب گلدان های مناسب:  

به منظور، نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، انواع گلدان های گیاه آپارتمانی را بررسی کنید و گلدانی را انتخاب کنید که کف آن سوراخ هایی برای زهکشی بهتر آب داشته باشد. در غیر این صورت، آب در خاک تجمع می کند و منجر به پوسیدگی ریشه گیاه می شود. از انواع گلدان، گلدان پلاستیکی، شیشه ای، پارچه ای، فلزی، سفالی و سرامیکی را می توان نام برد.

گلدانی با اندازه مناسب انتخاب کنید. گلدان جدید باید کمی بزرگتر از گلدان قبلی گیاه آپارتمانی باشد تا فضای کافی برای رشد بهتر ریشه داشته باشد. اما بیش از حد هم بزرگ نباشد ، زیرا خاک بیشتری را در خود جای می دهد، و این خاک بیشتر، آب بیشتری را هم در خود نگه می دارد.

2)  تعویض گلدان در زمستان:

    به طور کلی ، بهتر است در ماه های سرد سال گلدان گیاه خود را تعویض نکنید، زیرا در سرما گیاهان به اندازه کافی رشد نمی کنند، و با تعویض گلدان، به آن ها استرس وارد می شود.

فقط در صورت لزوم گلدان گیاه را تعویض کنید، مثلا اگر ریشه های گیاه جای کافی برای رشد ندارند.

خاک گل و گیاه آپارتمانی

خاک مناسب برای گل و گیاه آپارتمانی چیست؟

انتخاب خاک مناسب برای  سلامتی و نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، بسیار ضروری است. گیاهان آپارتمانی به طور کلی به مخلوط خاک های خوب و غنی از مواد مغذی نیاز دارند. در این بخش می توانید آنچه را که باید در مورد خاک گیاهان آپارتمانی مناسب بدانید، مطالعه کنید.

 • خاک خوب، زهکشی خوبی هم دارد، به این معنی که خاک چسبنده نیست و به راحتی از هم جدا می شود. چنین خاکی آب را به راحتی از خود عبور می دهد و باعث پوسیده شدن ریشه گیاه آپارتمانی نمی شود. خاکی که حاوی ترکیباتی مانند پرلیت یا ورمیکولیت باشد، خاک خوبی است. خاک باغچه اصلا گزینه ی مناسبی به عنوان خاک گلدان نیست.
 • خاک باید سبک باشد: خاکی که چسبنده نباشد، اصطلاحا به آن سبک می گویند.  مخلوط خاک سبک باعث رشد بهتر ریشه های گیاه می شود و امکان گردش بهتر هوا را در اطراف ریشه، فراهم می آورد. این امر به ویژه برای گیاهانی که در گلدان کاشته شده اند، مهم است.
 • خاک مناسب باید غنی از مواد مغذی باشد: گیاهان آپارتمانی برای رشد بهتر به مواد مغذی نیاز دارند، بنابراین ترکیبی را انتخاب کنید که حاوی مواد آلی مانند کمپوست یا خزه ذغال سنگ نارس باشد. و یا می توانید به خاک گلدان گیاه آپارتمانی خود، کودهای مایع یا آهسته رهش اضافه کنید.
 • سطح PH خاک را در نظر بگیرید: بیشتر گیاهان آپارتمانی، خاکی را می پسندند که کمی اسیدی باشند، یعنی PH ۶ تا ۷. 

به عنوان مثال، گیاه آپارتمانی پتوس، یک خاک سبک و با زهکشی بالا را که سرشار از مواد آلی است ، ترجیح می دهد. بهترین ترکیب، مخلوط گلدان و پرلیت است. همچنین می توانید برای تقویت بیشتر خاک مقداری کمپوست یا کرم به مخلوط اضافه کنید.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که گیاهان مختلف ممکن است خاک متفاوتی را ترجیح دهند، بنابراین در مورد این که گیاه شما به چه نوع خاکی نیاز دارد، تحقیق کنید. کارشناسان ما در سولین بازار می توانند در این مورد شما را راهنمایی کنند.

کوددهی گل و گیاه آپارتمانی

نکات لازم کوددهی برای نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان  

در فصل سرد، گیاهان آپارتمانی به کوددهی کمتری نیاز دارند. چون، در هوای سرد، نور خورشید و رطوبت هوا کمتر است، و گیاه رشد کمتری می کند. برای کوددهی گیاهان آپارتمانی در زمستان به این نکات توجه کنید.

 • کاهش تعداد کوددهی: برای نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، تعداد کوددهی را به نصف یا یک چهارم برنامه منظم خود کاهش دهید.
 • از کود متعادل استفاده کنید: یک کود مایع متعادل و رقیق شده استفاده کنید. کودی متعادل است که نسبت نیتروژن. فسفر و پتاسیم (NPK) آن  با هم برابر باشد. به عنوان مثال  ۱۰-۱۰-۱۰ باشند.
 • در هر بار استفاده از کود، مقدار کمتری از میزان همیشگی را به روی خاک بریزید.
 • به رشد گیاه توجه کنید: اگر متوجه علائم کمبود مواد مغذی، مانند برگهای کم رنگ یا رشد آهسته گیاه شدید، تعداد کوددهی را بیشتر کنید. با این حال حواستان باشد که بیش از حد از آن استفاده نکنید.

به عنوان مثال، کود مناسب گیاه آپارتمانی گلدار آنتوریوم کود متعادل ۲۰-۲۰-۲۰ است.

آبیاری گل و گیاه آپارتمانی

نکات مهم در مورد آبیاری گل و گیاه آپارتمانی در زمستان

میزان آب مورد نیاز گیاه آپارتمانی در زمستان بسته به عواملی مانند نوع گیاه ، میزان رطوبت و شرایط موجود در خانه شما دارد. به طور کلی ، در فصل زمستان گیاهان آپارتمانی  به آبیاری کمتری نیاز دارند. برای آبیاری گیاه آپارتمانی خود در زمستان به نکات زیر توجه کنید. به خصوص انواع کاکتوس ها که آبیاری زیاد باعث له شدن آن می شود.

 • برای نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، میزان رطوبت خاک را بررسی کنید: قبل از آبیاری ، همیشه رطوبت خاک را بررسی کنید. انگشت خود را حدود دو سانتی متر وارد خاک کنی، اگر احساس کردید خاک خشک است و به دست شما نمی چسبد، وقت آن است که آبیاری شود.
 • کمتر آبیاری کنید: در بیشتر موارد ، گیاهان آپارتمانی به آب کمتری در زمستان نیازدارند. . به عنوان مثال، اسپاتی فیلوم در بهار و تابستان هر ۱ یا دو هفته یک بار باید آبیاری شود، اما در فصل سرد هر ۲ تا ۳ هفته یک بار.
 • برای آبیاری از آبی که هم دمای اتاق است، استفاده کنید: آب سرد می تواند ریشه های گیاه را شوکه کند ، بنابراین هنگام آب دادن گیاهان خود در ماه های زمستان از آب  هم دمای اتاق استفاده کنید.
 • به یاد داشته باشید که این نکات کلی است و گیاهان ممکن است به مقادیر متفاوتی از آب نیاز داشته باشند. 
نور کافی برای گیاه آپارتمانی

نکات مهم در مورد نور کافی گل و  گیاه آپارتمانی در زمستان

برای نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، گل و گیاهان آپارتمانی نیازهای نور متفاوتی دارند ، اما به طور کلی میزان نور دریافتی گیاهان کاهش می یابد. در اینجا یک راهنمای کلی برای ارائه نور مناسب به گیاهان آپارتمانی خود در زمستان آورده ایم.

 • نور غیرمستقیم: بیشتر گیاهان آپارتمانی، از جمله انواع گرمسیری مانند گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم که جزو گیاهان گلدار محسوب می شود، گیاه آپارتمانی فیلودندرون، یا گیاه آپارتمانی عنکبوتی (گندمی) با نور غیرمستقیم روشن به خوبی عمل می کنند. بهتر است آن ها را در نزدیکی پنجره ای که رو به شمال باشد بگذاریم، اگر در کنار پنجره جنوبی هم هستند، مطمئن شویم که به پنجره پرده آویزان شده باشد.
 • گیاهان خود را به طور مرتب بچرخانید تا تمامی جهات گیاه نور را به طور یکسان دریافت کنند.
 • گیاهان آپارتمانی مقاوم : برخی از گیاهان مانند گیاه آپارتمانی سانسوریا، گیاه آپارتمانی زاموفیلیا در شرایط با نور کم هم طاقت می آورند. این گیاهان می توانند در مناطقی با حداقل نور طبیعی در زمستان رشد کنند. در نتیجه به کمترین میزان نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان نیاز دارند.
 • تامین نور با لامپ LED: اگر خانه شما فاقد نور طبیعی کافی است ، از لامپ هایLED  استفاده کنید. لامپ های  LED یا فلورسنت می توانند نور لازم را برای گیاهان تامین کنند. به منظور نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، فاصله بین گیاهان و لامپ های LED را بر اساس شدت نور مورد نیاز گیاهان خاص تنظیم کنید.
 • رفتار گیاه را زیر نظر بگیرید: به رفتار گیاه خود توجه کنید. اگر متوجه شدید که برگها کشیده شده اند یا گیاه به سمت منبع نور متمایل است ، ممکن است نشان دهد که نور کافی تامین نمی شود. برعکس ، اگر علائم آفتاب سوختگی را مشاهده می کنید ، مانند برگهای سوخته یا تغییر رنگ ، این گیاه ممکن است نور مستقیم خورشید را بیش از حد دریافت کند ، به خصوص اگر در نزدیکی یک پنجره با آفتاب شدید زمستانی قرار بگیرد.
رطوبت کافی برای گیاه آپارتمانی

نکات مهم در مورد رطوبت کافی گل و  گیاه آپارتمانی در فصل زمستان

    بسیاری از گیاهان داخلی سطح رطوبت بین 40-60 ٪ را می پسندند. اما،  وسایل گرمایشی داخلی در طول زمستان سطح رطوبت را کاهش می دهد. برای تامین رطوبت مورد نیاز گیاهان آپارتمانی، نکات زیر را رعایت کنید.

 • برای نگهداری از گیاه آپارتمانی در زمستان، از دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید: یکی از موثرترین راه های افزایش رطوبت گیاهان خود استفاده از دستگاه رطوبت ساز مثلا دستگاه بخور سرد است. آن را در نزدیکی گیاهان خود یا در همان اتاق قرار دهید تا سطح رطوبت ایده آل حفظ شود.
 • به طور مرتب هوا را در اطراف گیاهان خود با آب مه پاشی کنید. این روش می تواند برای گیاهانی که به رطوبت بالاتری نیاز دارند، مانند سرخس، مفید باشد.
 • ساخت جزیره آب: سینی های کم عمق را با سنگریزه پر کنید. و بین سنگریزه ها آب بریزید. گلدان ها را روی سنگریزه ها قرار دهید. مطمئن شوید که آ به طور مستقیم با ریشه های گیاه در تماس نباشند. با تبخیر آب ، رطوبت اطراف گیاهان را افزایش می دهد.
 • یا ظرفی را از آب پر کنید و در کنار گیاهان بگذارید. در این روش هم با تبخیر آب ، رطوبت اطراف گیاهان را افزایش می دهد.
 • برای نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، گیاهان آپارتمانی خود را از منابع گرمایشی دور نگه دارید.
گیاه آپارتمانی

۵ روش اساسی کنترل آفات گل ها و گیاهان آپارتمانی در زمستان

در زمستان هم ممکن است گیاه آپارتمانی شما آلوده شود. در اینجا برخی از روشهای مؤثر کنترل آفات آورده شده است. برای شناخت انواع آفات مقاله راهنمای کامل خرید و نگهداری گل و گیاه آپارتمانی را مطالعه کنید.

 •  برای نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، به طور مرتب گیاه آپارتمانی را بررسی کنید: به دنبال برگهایی تغییر رنگ داده شده یا آسیب دیده. و یا دقت کنید که شاید حشرات ریز یا موادی چسبنده بر رو یا زیر برگ ها باشند.
 •  گیاهان آلوده شده را جدا کنید: اگر گیاهی با علایمی از آفات پیدا کردید ، آن را از گیاهان دیگر جدا کنید تا از گسترش آلودگی جلوگیری شود.
 •  هرس کنید: قسمتهای گیاهی به شدت آلوده ، از جمله برگ و ساقه را ببرید و از بین ببرید.
 • حذف دستی: برای آفات بزرگتر مانند حلزون یا کرم ها ، می توانید آنها را با دست جدا کنید. برای آفات کوچکتر ، مانند شته ها یا شپشک آردآلود ، از یک برس نرم که به الکل آغشته کرده اید، استفاده کنید، تا آنها را از بین ببرد.
 • صابون حشره کش: گیاهان خود را با صابون حشره کش اسپری کنید. این روش می تواند در برابر آفات با بدن نرم مانند شته ها ، شپشک آردآلود، و کنه های عنکبوتی مؤثر باشد.
گیاه آپارتمانی

هرس کردن گل و گیاه آپارتمانی در زمستان

خانه ها و گلهای خانه ممکن است در زمستان نیاز به هرس داشته باشند ، اما میزان و زمان هرس بسته به نوع گیاه خاص و الگوهای رشد آن می تواند متفاوت باشد. به منظور نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، در اینجا برخی از دستورالعمل های کلی در مورد هرس گیاه آپارتمانی در زمستان آورده شده است:

 • هرس گیاه به مقدار کم: انجام کمی هرس در طول سال ، از جمله زمستان ، به طور کلی بی خطر است. این نوع هرس، شامل از بین بردن برگهای مرده یا زرد، گل های پژمرده شده است و به بهبود ظاهر گیاه و سلامت کلی کمک می کند.
 • به منظور نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، از هرس کامل گیاه خودداری کنید: بهتر است در طول زمستان از هرس کلی گیاه مانند شکل دهی کلی گیاه یا کاهش قابل توجه در اندازه گیاه جلوگیری کنید.
 • ابزار هرس: برای ایجاد برش های تمیز از قیچی تمیز استفاده کنید. برای جلوگیری از شیوع بیماری ها ، تیغه ها را با مالیدن الکل قبل و بعد از انجام هرس، پاک کنید.

سخن آخر

سرمای زمستان، برای گیاهان آپارتمانی هم مثل انسان ها و حیوانات چالش برانگیز است.برای نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، نکاتی را باید مد نظر داشته باشید. سولینت در این مقاله سعی کرده که راهنمای کامل خرید و نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان را در اختیار شما بگذارد.

از جمله نکاتی در مورد خرید گیاه آپارتمانی در زمستان، نگهداری گیاه آپارتمانی در زمستان، نحوه آبیاری گیاهان آپارتمانی در زمستان، تامین نور و رطوبت کافی در زمستان، کوددهی گیاه آپارتمانی در زمستان.

اگر شما در این زمینه باتجربه هستید، نکات مهم مد نظر خود را در قسمت دیدگاه در اختیار ما بگذارید. اگر نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان سولینت به شما پاسخ می دهند.

خرید اینترنتی انواع گل و گیاه آپارتمانی ارزان قیمت

سوالات متداول:

در زمستان می توان گیاه آپارتمانی را هرس کرد؟

بله، اما در حدی که برگ یا ساقه آسیب دیده یا زرد شده را از آن جدا کنیم، نه هرس به صورت کامل.

به گیاه پتوس چه کودی اضافه کنم؟

کود متعادل ۱۰-۱۰-۱۰ یا ۲۰-۲۰-۲۰

در زمستان گیاه زاموفیلیا به چه مقدار آب نیاز دارد؟

گیاه زاموفیلیا جزو گیاهان مقاوم است. بسته به میزان رطوبت در محیط نگه داری گیاه بین ۲ تا ۳ هفته یک بار باید آبیاری شود.

برای تامین نور کافی برای گیاه آپارتمانی چه کار کنیم؟

در صورتی که نور منزل شما کافی نبود، از لامپ LED استفاده کنید.

گیاهانی که بتوانند شرایط نور کم و رطوبت کم را تحمل کنند، چه گیاهانی هستند؟

ساکولنت ها، انواع کاکتوس ها، گیاه آپارتمانی سانسوریا، گیاه آپارتمانی زاموفیلیا، گیاه آپارتمانی آگلونما، پتوس، گیاه شفلرا

گیاهانی که بتوانند شرایط نور کم و رطوبت کم را تحمل کنند، چه گیاهانی هستند؟

ساکولنت ها، کاکتوس ها، گیاه آپارتمانی سانسوریا، گیاه آپارتمانی زاموفیلیا، گیاه آپارتمانی آگلونما، پتوس، گیاه شفلرا

برای کاکتوس از چه خاکی استفاده کنیم؟

خاک مناسب برای کاکتوس ترکیبی از ۷۰ درصد از ماسه شسته شده (عاری از نمک و آهک) + ۲۰ درصد پیت ماس+ ۱۰ درصد ورمی کمپوست

میزان اسیدیته خاک گیاهان اپارتمانی چه قدر باید باشد؟

 PHخاک گیاهان آپارتمانی باید بین ۶ تا ۷ باشد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

Picture of مریم صالحی
مریم صالحی
تولید محتوای فارسی و انگلیسی و سئو کار اصلی منه؛ اما عاشق عکاسی و سفر کردن هم هستم. گاهی کار و علاقه ام رو با هم ترکیب می کنم که از پس چالش ها و تجربیات جدید در زندگی بر بیام.
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دیدگاه شما بعد از تائید توسط پشتیبانی سولین بازار نمایش داده خواهد شد .

  علی محمد 1402-07-21 پاسخ

  گیاه آپارتمانی من در زمستان دچار مشکلاتی شده است. برگ هایش ریزش کرده و ریشه هایش پوسیده شده است. چه کار کنم؟

   فروشگاه باختر 1402-08-08 پاسخ

   اگر گیاه آپارتمانی شما در زمستان دچار مشکلاتی شده است، باید علت مشکل را شناسایی و آن را برطرف کنید. اگر علت مشکل مشخص نیست، بهتر است با یک متخصص گل و گیاه مشورت کنید.

  نگار 1402-07-22 پاسخ

  من گیاه آپارتمانی زامیفولیا دارم. از دوستانم پرسیدم زمستان باید آن را به مکان گرم تری منتقل کنم. اما دمای مناسب برای این گیاه در زمستان چقدر است؟

   فروشگاه باختر 1402-08-08 پاسخ

   دمای مناسب برای گیاه آپارتمانی زامیفولیا در زمستان بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد است. اگر دمای محیط کمتر از 15 درجه سانتیگراد باشد، گیاه آسیب می بیند.

  سامان 1402-07-27 پاسخ

  من گیاه آپارتمانی پوتوس دارم. میگن در زمستان باید به آن کود بدهم. اما چه نوع کودی؟ و چقدر؟ لطفا راهنمایی بفرمائید

   فروشگاه باختر 1402-08-08 پاسخ

   کوددهی گیاه آپارتمانی در زمستان ضروری نیست، اما می توانید در فواصل زمانی طولانی تر، مانند هر دو ماه یک بار، کوددهی را انجام دهید. برای کوددهی گیاه آپارتمانی پوتوس می توانید از کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

  یاسمن 1402-08-01 پاسخ

  گیاه آپارتمانی من در زمستان برگ هاش زرد شده . آیا این طبیعی هست؟ یا باید کاری انجام دهم؟

   فروشگاه باختر 1402-08-08 پاسخ

   زرد شدن برگ های گیاه آپارتمانی در زمستان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله کمبود نور، کمبود آب، و کمبود مواد مغذی. اگر مطمئن نیستید که علت زرد شدن برگ ها چی هست ، بهتر است با یک متخصص گل و گیاه مشورت کنید.

  amir 1402-08-04 پاسخ

  من گیاه آپارتمانی سانسوریا دارم. میگن باید در زمستان آبیاری آن را کم کنیم. اما چقدر کم نمی دونم؟ اگر زیاد آبیاری کنم چه اتفاقی می افتد؟

   فروشگاه باختر 1402-08-08 پاسخ

   میزان آبیاری سانسوریا در زمستان به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اندازه گیاه، میزان نور دریافتی، و دمای محیط. به طور کلی، باید اجازه دهید خاک گیاه بین دو آبیاری کاملاً خشک شود. اگر گیاه را زیاد آبیاری کنید، ریشه های آن دچار پوسیدگی می شوند و گیاه آسیب می بیند.

  مهربان 1402-09-18 پاسخ

  من رو راهنمایی کنید که چطور از زاموفیلیا ی خودم خود در برابر حشرات و بیماری‌ها در فصل زمستان پیشگیری کنم؟

  شاکری 1402-10-05 پاسخ

  من تازه کارم. برای شروع، بهتره چه گیاهی رو بخرم. یه گیاهی بهم معرفی کنید که نگهداری ازش راحت باشه.

  یاسر 1402-10-25 پاسخ

  من یک سانسوریا دارم. در فصل زمستان آبیاری اون رو چقدر باید کم کنم؟

  مجید 1402-10-29 پاسخ

  تشکر از نویسنده برای ارائه این اطلاعات مفید.

  سهیلا احمدی 1402-11-07 پاسخ

  آیا این توصیه‌ها برای هر نوع گیاه آپارتمانی در فصل زمستان مناسب است یا باید بسته به نوع گیاه تغییر کند؟

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)